Řídíte pod vlivem a zaviníte nehodu? Platíte ze své kapsy!

placení nehody pod vlivem

V osmnáctém věku se většina rodičů rozhodne, že zaplatí svým ratolestem řidičský průkaz. Samozřejmě řídit jim ještě nedovolí, ale díky tomu, že s nimi budou jezdit na místě spolujezdce, jim za volant usednout povolí. Je však nutné podotknout, že ne každý mladý člověk udělá řidičský průkaz na poprvé. Jenže v dnešní době je to jenom otázka peněz, proto když si člověk zaplatí, má pokusů kolik jenom bude chtít. Samozřejmě se to nějak liší na základě toho, jestli se neprošlo u jízdních zkoušek nebo pouze u testů.

Ať už však má řidičák kdokoliv, je nutné poznamenat, že by se auto, v němž jezdí, mělo pojistit. Přece jenom nezodpovědných řidičů je habaděj, dokonce i vy můžete být jedním z nich. Ať už se však do takové prekérní situace automobilové nehody dostanete v důsledku viny kohokoliv, pojištění by vám značně mohlo ulehčit následné opravy nebo to, co budete muset uhradit někomu, koho jste nabourali. Pojištění většinou probíhá bez problému, ale ve smlouvě se pokaždé vyskytne jedna jediná upomínka, a sice ta, že pakliže zaviníte nehodu kvůli tomu, že budete řídit pod vlivem alkoholu, nedostanete od pojišťovny ani halíř, protože jste zavinili nehodu z vlastní nezodpovědnosti a takovou situaci má každý pojišťovna ve svých výlukách.

Naučte se tedy jezdit zodpovědně

Toto nařízení se dá pochopit, protože přece jenom žádná pojišťovna nechce platit za nezodpovědné řidiče. Možná nám právě takovým způsobem dokáže pojišťovna učarovat a rozhodneme se, že v žádném případě pod vlivem řídit nebudeme. Je nutné vědět, že za své následné chyby budeme platit, proto bychom se měli informovat o tom, jak to s danou situací u naší pojišťovny je. Většinou se však dozvíte jenom to, že i vaše pojišťovací instituce má tuto nehodu ve výluce, proto se nebudete moct radovat z peněz, které byste mohli obdržet, ale díky alkoholu neobdržíte.