Vytápíme plynem. Je to nejlevnější než elektřina?

Vytápíme plynem. Je to nejlevnější než elektřina?

Není to tak dávno, co se rozhodli dodavatelé energií rapidně podražit. Lidé se tedy rozhodli změnit své dodavatele, ale posléze se velmi spálili, jelikož zdražovali takřka všichni dodavatelé energií. Nyní se tedy nabízí otázka, jestli člověka vyjde za současných cen levněji vytápět interiéry domu elektřinou nebo plynem. Zaměřme se nyní na plyn, který je považován za ekologické a levné palivo. I když mu řada lidí nevěří (případů s vybouchnutým plynem je nespočetně mnoho), je to přece jen palivo, které se stále hojně využívá a využívat se může.  

Jestli vytápíte plynem, možná se ptáte, jestli je to stále tak ekonomické jako kdysi. Pravdou je, že vytápění plynem je ekologické a levné, klade se v tomto případě důraz na životní prostředí. Navíc vytápění plynem je také velmi pohodlné. Pokud tedy máte přípojku na plyn, vytápějte plynem, jelikož vás to vyjde mnohem výhodněji.  

Jestliže ale přípojku na plyn nemáte, museli byste si ji koupit na vlastní náklady, ale to je opravdu velmi drahé.  

Srovnáváme plyn a tuhá paliva 

Plyn je na rozdíl od klasických tuhých paliv čisté palivo. Zejména ženy ocení to, že se plynové kotle velmi snadno ovládají, zkrátka se jen točí knoflíkem. Nemusíte navíc nosit žádné dříví, nemusíte sekat dříví ani skládat uhlí či přikládat. Plyn proudí trubkami, nic víc k tomu nepotřebujete.  

Plyn jako takový zvládne dokonce i vytopit dům nebo ohřát teplou vodu, i to je výhoda, která hraje plynu do karet.  

S plynem za nižšími náklady 

To, že je plyn levnější než klasická tuhá paliva, je již zřejmé. Když však začnete topit plynem, měli byste si porovnat dodavatele plynu. Vyhledejte toho nejlevnějšího se solidními podmínkami, ať neproděláte či ať neplatíte zbytečně. 

Pokud již máte svého dodavatele plynu, ale nejste s ním spokojeni, můžete si ho změnit snadno – je to zdarma a změna probíhá na papíře.