Vyplatí se vzít si před Vánoci nebankovní půjčku?

Nebanlovní půjčka před Vánocemi

I když vánoční svátky přijdou za více jak měsíc, lidé začínají už nyní panikařit. Nemůžeme se tomu divit, vždyť v obchodech už nějaký ten pátek doslova straší vánoční ozdoby, sladkosti na Mikuláše nebo slevové akce týkající se letošních Vánoc. Díky tomu, že se všude vyskytují Vánoce a i obchodní centra už jsou vánočně vyzdobena, lidé začínají kupovat vánoční dárky, s čímž se dostáváme i k půjčkám. Vánoce se přece každým rokem nesou ve znamení půjček.

Jak jistě víte, vánoční nakupování je obrovský zásah do financí. Lidé nakupují dárky pro své blízké, mnohé jsou velice drahé, běžně by na ně nesáhli. Jenže jsou zkrátka Vánoce a chceme udělat našim blízkým radost. Bohužel blízcí mnohdy chtějí dárky velmi drahé, na které člověk nevydělá za jeden měsíc, a tak si půjčí. Jenže je to dobré rozhodnutí?

Bankovní nebo nebankovní půjčky?

Otázkou není to, jestli se jedná o dobré nebo špatné rozhodnutí. Každý se rozhoduje dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Pokud je spotřebitelský účet nevyhnutelný, je třeba po něm sáhnout. Tou hlavní otázkou spíše je, jestli se má zažádat o nebankovní nebo bankovní půjčky.

A odpověď? Jednoznačně by se měla vzít půjčka nebankovní, jelikož ta není takovou přítěží. Jsou to většinou krátkodobé půjčky, které jsou splaceny opravdu rychle. Není tedy důvod nad nimi dlouho váhat.

Nebankovní půjčky pokryjí vánoční nákupy

Myslíte si, že nebankovní půjčky vánoční nákupy nepokryjí? Opak je pravdou. Vánoční nákupy půjčky pokryjí! Nebankovní půjčku je možné získat až do výše několika desítek tisíc korun, což je obvykle dostačující, pokud tedy všem v rodině nekupujete drahé technologie. V případě, že se rozhodnete všem koupit mobilní telefony nebo notebooky, nemůžete se divit tomu, že takové vánoční nakupování ani nebankovní půjčky nepokryjí.

Nebankovní půjčky jsou navíc daleko výhodnější, nezadlužujte se kvůli Vánocům na několik dlouhých let.