Vybíráte půjčku? Tipy, které oceníte vědět a znát

Vybíráte půjčku? Tipy, které oceníte vědět a znát

O půjčky je v současné době velký zájem. Tomu se ale nemůžeme divit, vždyť se nacházíme v jádru koronavirové pandemie, která se větším či menším podílem projevuje na každém z nás. Pokud jste kupříkladu přišli o práci nebo vaši pobočku zavřeli v rámci lockdownu, možná vám váš hotovostní polštář nedostačuje a musíte si půjčit. Otázkou ale zůstává, jak si vybrat půjčku, která bude opravdu výhodná a nebudou v ní háčky? 

Vždycky si přečtěte smlouvu 

Vůbec prvním tipem, jak se vyvarovat spálení se při půjčkách, je přečíst si smlouvu pěkně od začátku do konce. Největší zádrhely nebo nesrovnalosti se nachází většinou pod čarou a jsou napsané tím nejmenším písmem. Zejména na to si tedy dejte velký pozor.  

Zejména pak si dejte pozor na poskytovatele smlouvy, který na její podepsání při schůzce velice tlačí. Jestli vám nedává prostor k pročtení si smlouvy, jestli nepůsobí věrohodně nebo je jeho chování poněkud podezřelé, raději dejte od dané smlouvy ruce pryč dřív, než se zavážete svým podpisem.  

Poskytovatele vždycky prověřujte 

V současné době je trh s půjčkami opravdu velice pestrý a široký. Prakticky neustále na vás kouká jedna nabídka vedle druhé a vy nevíte, pro kterou se rozhodnout. Když si však některou z nabízených půjček vyberete, než ji podepíšete nebo než o ni zažádáte raději prověřte poskytovatele daného úvěru.  

I když se půjčka možná tváří na první pohled velice věrohodně a opravdu sympaticky a výhodně, nemusí tomu tak být. Může za ní stát poskytovatel, který má dluhy a který potřebuje vašimi penězi jen pokrýt své závazky.  

S ověřováním poskytovatele vám pomůže bezesporu srovnávač, na který narazíte na internetu. Srovnávače jsou opravdu velice oblíbené, dají vám jakýsi pohled na to, co můžete od banky nebo nebankovní společnosti očekávat. Většinou vám i jednotlivé půjčky tak srovnají, že z vašich favoritů budete mít jasného kandidáta.