Stokorunové stravenky jako důvod, proč ve firmě zůstat

Stokorunové stravenky

Zaměstnavatelé si své pracovníky chtějí udržet zuby, nehty. Je to především z toho důvodu, že je jich nedostatek, proto jim nabízí i takové benefity, k nimž by se nikdy dříve nesklonili. V současné době jsou pro zaměstnance nejatraktivnější zejména stravenky, které nyní dostává zhruba padesát procent zaměstnanců po celé České republice. Zhruba dvacet procent z nich má navíc tu výhodu, že místo klasických osmdesátikorunových stravenek dostávají novinku v podobě stokorunové stravenky.

Zaměstnavatelé rozhodně nečekali tak prudký zájem o stokorunové stravenky. Jejich nástup byl doslova raketový. A najednou se ze stokorunových stravenek stal důvod, proč ve firmě zaměstnanci zůstávají. Dokonce i brigádnici tento benefit ocení, je to pro ně mnohem atraktivnější benefit, než například firemní školka či cokoli podobného.

Zaměstnanci si tak polepšili

Stokorunovou stravenku sice zatím dostává jen dvacet procent zaměstnanců, ovšem i tak to znamená, že si zaměstnanci rapidně přilepšili. Podle všeho se tímto způsobem přidalo každému zaměstnanci po patnácti korunách. I když se najdou ti, kteří jsou nespokojení, stejně je to skvělý krok, který zvýšil počet zaměstnanců, kteří se rozhodli stravenky čerpat.

A jak jsme zmínili, jedná se o benefit, který je atraktivní i pro brigádníky.

Stravenky jako stále atraktivní benefit

I když je to se stravenkami v posledních letech různé, jednou jsou stravenky na svém vrcholu, jindy zase na svém dně, stále se řadí mezi takzvané držáky mezi benefity. V současné době jsou velice, velice atraktivním benefitem, který lidé ocení mnohem více než jiné benefity.

Mezi daňově nejvýhodnějšími stravenkami jsou ty, které mají hodnotu 118 korun. V minulém roce byla daňově nejvýhodnější stravenka ta v hodnotě 109 korun, v předcházejícím roce byla daňově nejvýhodnější stravenkou stravenka v hodnotě 105 korun.