Stavební spoření a novinky, které ho čekají

Stavební spoření a novinky, které ho čekají

Stavební spoření se řadí k nejatraktivnějším finančním produktům vůbec. I když je na trhu už dlouhé roky, stále se jedná o velice atraktivní spoření, které člověku přinese jednoho dne ovoce. Jelikož je však stavební spoření finanční produkt jako každý jiný, i jeho opřádají nejrůznější novinky a změny. Podívejme se na novinky v letošním roce, které se stavebního spoření týkají.  

Stavební spoření se stále bude využívat hlavně při rekonstrukcích 

Stavební spoření není třeba využít jenom pro stavbu nových příbytků, ale je tu také možnost využít stavební spoření v případě, že se rozhodnete pro rekonstrukci. I letos se dá očekávat velký zájem v tomto segmentu čili stále bude zájem o to využít stavební spoření pro potřebu rekonstrukce. I letos se budou domy i byty rekonstruovat, na tom se nic nemění.  

Navíc podle statistik se v nejbližších letech plánují opravdu velké rekonstrukce. Zejména starší byty se mají rekonstruovat poměrně zásadně.  

Stavební spoření bude stále zabezpečeným produktem 

I letos lze počítat s tím, že stavební spoření bude nadále zabezpečeným stavebním produktem. To je ostatně důvod, proč se do stavebního spoření řada lidí žene. Jedná se o dlouhodobě zabezpečený produkt, který pravidelně poráží inflaci, jež je každoročním problémem.  

Letos by mohlo stavební spoření dokonce překročit i čtyři procenta výnosu, což je opravdu skvělé procento, to se musí nechat. I to bude ostatně důvod, proč se klienti budou ke stavebnímu spoření i nadále vracet, i když třeba v minulosti na tento produkt zanevřeli.  

Stavební spoření bude nadále atraktivní kvůli předraženým nemovitostem 

I když vysoké ceny nemovitostí jsou jenom bublinou, která zanedlouho praskne, je třeba konstatovat, že kvůli předraženým nemovitostem roste zájem o stavební spoření. Lidé chtějí jednoho dne dosáhnout na vlastní bydlení, a tak se snaží spořit si na vlastní bydlení už nyní, když jsou ceny nemovitostí, jak jsme zmínili, tak šíleně vysoko.