Dluhů vás zbaví technika sněhové koule

Dluhů vás zbaví technika sněhové koule

Do dluhů se může dostat prakticky každý z nás. Důvodů k tomu bývá mnoho. Zatímco někdy stojí za dluhovou pastí ztráta zaměstnání, jindy stojí za dluhovou pastí naše nerozvážnost, kdy nakupujeme všechno a neustále, i když danou věc vlastně nepotřebujeme. Pokud se i vy aktuálně nacházíte v dluhové pasti, nabízí se otázka, co dělat, jak se z ní dostat ven. Určitě nechcete dlouhé roky zůstávat v této propasti, určitě se nechcete trápit v dluhové pasti do důchodu. S vymaněním z dluhů vám pomůže technika sněhové koule, která je opravdu skvělým pomocníkem.  

Možná jste již o technice zvané sněhová koule slyšeli. Jedná se o techniku či princip, který pomáhá zbavit se dluhů nejrychleji a také nejsnadněji.  

Co představuje sněhová koule? 

Danou sněhovou koulí jsou vlastně všechny vaše půjčky, které se postupně nabalovaly. Prvně to bylo o malých půjčkách, ale koule se poté stávala větší s větším množstvím sněhu, tedy s větším množstvím půjček. A nyní platí, že čím větších kusů se začnete zbavovat nejdříve, tím menší sněhová koule rázem bude, tudíž tím menší vaše zadluženost bude.  

Jaký je postup techniky sněhové koule? 

Podívejme se se na postup principu sněhové koule. Nejdříve je nutné seřadit si dluhy od nejnižších po největší. Nejlogičtější je seřadit si půjčky podle velikosti úroku, tedy od půjček s nejvyšším úrokem po půjčky s nejnižším úrokem.  

Poté je třeba začít splácet největší půjčky, ovšem stále nacházejte skulinu, kterou budete moct splácet i menší půjčky. Vždycky se skulina najde, tou skulinou jsou zbytečné výdaje, které vám mohou klidně pokrýt menší splátky menších půjček.  

Pokud najdete uvolněné peníze, tedy například zbytečné výdaje, rázem vzniknou i mimořádné splátky, které povedou ke snížení vašeho dluhu dřív, než jak je stanovené ve smlouvě.