Spořit si na spořicí účty – to už nemá cenu

peníze na spořícím účtu

Žijeme v době, kdy si za peníze koupíme už opravdu všechno, dokonce pomalu i lásku i zdraví. V poslední době se peníze kladou na první místo žebříčku priorit a nemůžeme se čemu divit, řada lidí opravdu jenom sází na své jmění, které je podle nich udělá šťastnějším. Jenže po dosažení svého vysněného jmění najednou budete chtít ještě víc, a to pak je boj vedený s nekonečností, při kterém prohrajete jen a pouze vy.

Lidé se proto v poslední době rozhodli šetřit a spořit si, protože moc dobře vědí, že zákon schválnosti hraje v našich životech tu zásadní roli. Vždy ve chvíli, kdy to nejméně očekáváme, se nám přihodí něco, co nám zrovna nehraje do karet, proto se najednou ocitneme ve stavu depresí, ve kterém bychom nejraději nebyli. Lidé to poznávají většinou v okamžicích, kdy například odejde pračka nebo lednice nebo praskne střecha, tudíž několika tisícová oprava je bohužel na místě. V takové chvíli je dobré, když je něco naspořeno. Pakliže však lidé spoří své peníze na spořicí účty, mnohdy se zarazí, protože na účtu není zdaleka to, co tam vložili. Poplatky a inflace tak snědla veškeré jejich finance, a tak se rozhodnou spořicí účty zrušit. Bude se jednat tak o to nejlepší rozhodnutí, jaké v životě udělají.

Spořicí účty jsou v dnešní době již mrtvé

Jediné spoření, které má v dnešní době smysl, je jedině to stavební, které se ukončuje po šesti a více letech. Samozřejmě ho můžete ukončit i dřív, ale kvůli nesmyslně velkým poplatkům si to rozmyslíte a raději se zaměříte na to, že si těch šest let samozřejmě počkáte. Jiné spoření však nemá opravdu smysl, protože právě takové spoření jsou většinou to nejhorší, co nám vždy sní peníze, aniž bychom si toho všimli. Není se čemu divit, když se lidé rozhodli spořit si především do šuplíku, nikoliv pouze na účty, kde jim ty peníze jenom mizí, než rostou.