Soukromé půjčky od přímého investora. Jak vypadají v praxi?

Soukromé půjčky od přímého investora. Jak vypadají v praxi?

Člověk, který má z nějakého důvodu záznam v registru dlužníků, dá jistě za pravdu, že zřídit si půjčku v tomto případě i v nebankovním sektoru, je zcela vyloučené. I když nebankovní instituce nehledí při zřizování úvěru do registru dlužníků, může se stát, že právě vy máte již poněkolikáté zřízený úvěr u nebankovní společnosti, který nejste schopni splácet. V tomto případě mají bohužel i nebankovní společnosti strach z toho, že se jim jejich vypůjčené peníze klientovi v pořádku a včas nevrátí. Po ty, pro které je tedy konečným řešením půjčka od soukromé osoby, tedy od přímého investora, platí několik zásad, jak nenaletět. V žádném případě neplaťte žádné poplatky předem a už vůbec nepodepisuje něco, co se vám příčí nebo předem víte, že dané podmínky nemáte šanci splnit. 

Soukromá půjčka od přímého investora je velmi žádaná 

Člověk, který se dostane do těžké životní situace, potřebuje v každém případě pomoc. O tuto pomoc ovšem, v mnohých případech nemůže požádat nebankovní instituci. Z tohoto důvodu se většina těchto „problémových“ klientů obrací na půjčky od soukromých investorů nebo skupiny investorů, kteří půjčky zřizují velmi rychle a s minimem administrativních úkonů. Nebudete si tak půjčovat peníze od nebankovní společnosti, nýbrž od soukromé osoby, která vám půjčku zřídí. Je dobré se ovšem vyvarovat ujednáním ve smlouvách, která vám jsou takzvaně proti srsti a také si dávat velký pozor na podvodná jednání ze strany investorů, kteří po svých potencionálních klientech chtějí určité vstupní poplatky. Díky vaší malé obezřetnosti, se tak můžete dostat do mnohem těžší životní situace, než ve které se právě ocitáte. 

Investor vám půjčí i vysoké částky 

Investor vám půjčí i vyšší částky, na které byste například u nebankovní společnosti neměli nárok. To platí i v případě, kdy máte například nízký měsíční příjem nebo záznam v registru dlužníků. Investory tato fakta jednoduše nezajímají. Pozor si ovšem musíte dát na velmi šibeniční lhůty, kterých se musíte pevně držet, zejména pokud chcete předejít větším finančním problémům.