Jak rychle splatit všechny dluhy

Jak rychle splatit všechny dluhy

Dostali jste se do nepříjemné finanční situace, kdy dluhy „lepíte“ stále dalšími půjčkami a nevíte kudy z ní ven? Přestože jde o velmi nepříjemnou pozici, můžete se z ní za pomocí dodržení některých základních pravidel poměrně snadno dostat. V následujícím článku vám představíme několik základních postupů, které vám mohou pomoci vykročit do boje proti dluhům správnou nohou. 

Udělejte si detailní přehled o všech dluzích 

Základním stavebním kamenem vašeho úspěchu při splácení dluhů bude vytvoření detailního přehledu, který vám umožní vytvořit si přesný náhled na kompletní výši všech aktuálních dluhů. Pokud nemáte přehled o všech dlužných částkách, jen těžko můžete myslet na jejich úspěšné splátky. Dejte si tedy dohromady všechny podklady a reálně zhodnoťte své možnosti podle kterých učiníte další kroky. 

Zesumírujte své příjmy a výdaje 

Pokud splácíte dluhy, musíte mít přehled také o svých pravidelných příjmech a výdajích. Pokud se v této oblasti dobře zorientujete dokážete nastavit správnou výši splátek a pustit se do efektivního splácení dluhů. Pokud je to jen trochu možné pokuste se po dobu splácení dluhů také omezit všechny výdajové položky, které nejsou spojené s existenčními potřebami. Je velmi pravděpodobné, že se vám poté podaří úvěry uhradit podstatně dříve a ušetříte velkou část konečné placené částky na úrocích. 

Nezapomeňte však zároveň myslet udržitelně a nenastavujte splátky své půjčky na neúnosně vysoké hranice. Vždy potřebujete především zabezpečit prostředky na bydlení, jídlo a další základní potřeby, které by splátky nikdy neměly ohrozit. 

Neberte si další půjčky 

Pokud je to jen trochu možné, snažte se vyvarovat placení dluhů skrze nabrání dalších půjček. Tento postup povede v součtu vždy k vyšším úrokům a můžete se díky němu dostat do velmi nepříjemné dluhové spirály. Pokud si nutně potřebujete půjčit další peníze vždy preferujte ideálně půjčku od známých či příbuzných anebo alespoň upřednostněte seriózní nabídku bankovních institucí. 

Poraďte se s odborníkem 

Pokud se nacházíte v tíživé finanční situaci nebojte se poradit s vyškoleným odborníkem, který vám může významně pomoci. Vždy však dobře ověřte reference na konkrétního poradce. Měli byste se svěřit pouze do rukou prověřeného odborníka, protože v opačném případě by rady mohly nadělat více škody než užitku.