Proč se zamítají žádosti o úvěr?

Proč se zamítají žádosti o úvěr?

Lidé dnes žádají o úvěr z mnoha různých důvodů. Někdy potřebují peníze na opravu automobilu nebo na rekonstrukci, jindy potřebují peníze na koupi nové sedací soupravy do obývacího pokoje. V současné době je však třeba říct, že ne vždycky jsou úvěry schváleny. Zejména bankovní úvěry jsou opředené mnohými podmínkami, které však dokáže splnit jenom málokdo. Pokud patříte k lidem, kteří žádají o úvěr, buďte na podmínky připraveni a obeznamte se s nimi, abyste se náhodou nedočkali jenom zamítnutí žádosti.  

Když dojde k zamítnutí bankovního úvěru, nemusíte věšet hlavu. Je to jen bankovní úvěr, na finančním trhu je i mnoho nebankovních úvěrů, u nichž je větší pravděpodobnost přijetí úvěru. Podívejme se však na několik nejčastějších důvodů, proč jsou dříve zmíněné bankovní úvěry zavrhovány.  

Žadatel má záznam v registru dlužníků 

Na rozdíl od poskytovatelů nebankovních půjček bez registru se banky dívají do registru dlužníků. Pokud jste tedy v minulosti měli nějaké dlužnické prohřešky, banka to bohužel zjistí. Registr dlužníků je databáze, do které se zaznamenávají informace o tom, jestli jste měli nějaké pohledávky nebo jestli máte nějaké pohledávky, případně jestli je splácíte nebo nesplácíte a podobně. Banka si registr dlužníků pořádně prochází, pokud najde něco, co se jí nelíbí, pravděpodobně žádost o úvěr zamítne. 

Žadatel má na krku exekuci 

Velkou zábranou ve schválení žádosti o hypotéku je to, že vám visí na krku exekuce. Pokud jste v exekuci, banka vám s takřka stoprocentní pravděpodobností žádost o úvěr zamítne. Nebude riskovat to, že nebude úvěr splácet.  

Žadatel nemá dostatečný příjem 

Častým kamenem úrazu jsou příjmy žadatele. Pokud nejsou příjmy dostatečné, opět banka zamítne žádost, protože opět nechce riskovat nesplácení poskytnutého úvěru. Vždycky banka nahlíží do pracovní smlouvy, ideální je, když je stanovená na dobu neurčitou.