Žijeme v době, v níž se potýkáme s mnoha nepříjemnostmi. Neustále nás otravují finanční poradci, kteří nám neustále zvoní na dveře a chtějí nám nabídnout jejich služby, díky kterým bychom mohli uspořit pár korun navíc. Jelikož je takových finančních poradců čím dál víc, lidé si už na ně dávají pozor. Pozor si dávají zejména tehdy, kdy chodí od domu k domu hlavně mladší finanční poradci, u nichž jde vidět, že nejsou zrovna plní zkušeností. Co se však dlouho neobjevovalo a co nám dlouho neotravovalo život, jsou pojišťovací podvodníci.
Podvodníky, kteří nás obcházeli a nabízeli nám skutečně skvělé pojistky, které se však později ukázaly jako nevýhodné, známe hlavně z minulosti. Dlouho jsme se s nimi nepotkali, ale nyní opět udeřili. Podle všeho bychom si na ně měli dávat větší pozor, protože jsou opět rafinovanější.
Jsou důmyslnější
Je všeobecně známo, že počet událostí, kdy lidé nahlásili podvodného pojišťovacího odborníka, se za poslední léta dost snížil. Posledně se řešilo velké množství podvodů v roce 2016 (což bylo poprvé od roku 2012), kdy bylo nahlášeno více jak šestnáct tisíc podezřelých případů.
Nyní je těchto podezřelých událostí opět o něco víc.
Čím nás mohou „oblbnout“?
Z informací vyplývá, že současní podvodníci používají účinné nástroje, které se odkoukali od pravých pojišťoven. Podle všeho jsou podvodníci vychytralí natolik, že používají informace z interních dat pojišťoven či ze sociálních sítí.
Podvodníci se aktuálně zaměřují hlavně na životní pojištění, protože o to je v současné době velký zájem. Taky se zaměřují na úrazové pojištění, které lidé taky poměrně vyhledávají.
Co čeká podvodníka, když ho dopadnou?
Jestliže znáte nebo slyšeli jste o někom, kdo takové podvody dělá, možná by vás zajímalo, jaký je pro něj rozsudek, pokud by ho chytili. Jelikož se jedná o trestný čin, trestní sazba se může vyšplhat až na deset let odnětí svobody, pokud by přesáhl škodu za více jak pět milionů korun.