Na co si dát pozor při pojištění majetku

Pojištění majetku

Dnes se vyplatí mít pojištěné doslova všechno. Vyplatí se mít pojištěné auto, protože na silničních komunikacích jezdí jeden blázen za druhým. Vyplatí se taky mít pojištění majetku a nemovitostí, protože dnešní doba zkrátka není bezpečná a ani na matku přírodu se nemůžeme stoprocentně spolehnout. Většina z nás je svědomitá a zřizuje si pojištění svého majetku, nemovitosti či domácnosti. Bohužel se taky mnozí z nás dopouští chyb při nastavování jednotlivých pojistek. Podle odborníků svůj majetek buď podhodnocujeme, nebo ho naopak nadhodnocujeme. Ať už se dopouštíme jedné nebo druhé chyby, můžeme přijít o spoustu peněz, po čemž nikdo netouží.

Že máme pojištěný majetek, domácnosti nebo nemovitost, to je jenom dobře. Je však nutné mít pojištěný majetek, nemovitosti či domácnost dobře a správně tak, abychom zbytečně neprodělávali. Pojistky nejsou zrovna levnou záležitostí, proto bychom byli hloupí, kdybychom platili více, než je třeba. Pojďme si říct, jak pojistit jednotlivé věci tak, aby to pro nás bylo výhodné.

Pojišťujete si svou nemovitost? Připočtěte do pojištění i vybavení

Drtivá většina z nás si při pojišťování nemovitosti neuvědomuje, že k nemovitosti patří i vybavení, které je třeba pojistit společně s nemovitostí. Kdybyste si pojistili jenom nemovitost jako takovou, pojišťujete si jenom škody způsobené na zdech, podlahách, stropech či zárubních. Jestli byste pojistili jenom vybavení, tedy svou domácnosti, teprve pak se pojistka vztahuje na cokoliv ve vaší domácnosti – tedy na všechno vybavení.

Mějte tedy raději všechno obsažené v jedné pojistce, která bude pro vás výhodnější.

Dobře odhadněte svůj majetek

Ať už pojišťujete jakýkoliv majetek, je důležité, abyste dobře odhadli cenu majetku. Mnozí z nás chtějí mít co nejlevnější pojistku, proto svůj majetek podpojistí a v případě škody jim je vyplacena jenom minimální částka. Na pojistce by se nemělo šetřit, můžete na to doplatit. Nezřizujte si však ani zbytečně drahou pojistku, na které byste takzvaně „přepláceli“.