Jak ušetřit pár stovek denně, abychom se vyhnuli půjčce?

Šetření v domácnosti

Leckdo se může dostat do finanční tísně. Většinou se to stává nečekaně, proto zkuste být na takovou situaci připraveni. Abyste se vyhnuli případné půjčce, je dobré dávat nějaké peníze stranou. Nemusíte odkládat několik tisíc vždy, když dostanete výplatu, ale můžete odkládat pár stovek denně, které ušetříte, když si osvojíte několik věcí, jež vám pomohou pár stovek denně skutečně ušetřit. Otázkou je, jak ušetřit pár stovek denně.

Banky tu byly, jsou a budou. Jsou tu vždy, když nemáme peníze. Jenže vrhat se do nich, to není nic správného. Pokud se vrhnete do půjčky, která má pokrýt pár záloh na energie nebo nový telefon, zbytečně si tvoříme závazky, které nás budou nějaký čas tížit. Raději si denně dejte stranou pár ušetřených stovek a půjčce se v budoucnu vyhnete.

1) Odpusťte si kadeřnici a manikérku

Většina žen chodí každý měsíc (někdy i každých čtrnáct dní) ke kadeřnici nebo k manikérce. Nabarvit vlasy či ostříhat a nalakovat nehty si umí kdejaká žena, proto se těchto služeb vzdejte a raději si peníze, které byste obvykle utratili za tyto služby, dejte stranou. Měsíčně tak můžete ušetřit více jak tisíc korun, a to už je skvělá částka.

2) Vařte si obědy doma

Mnozí lidé využívají té možnosti, že chodí v práci na obědy. Jenže obědy v práci jsou mnohdy velmi předražené. Raději si vařte obědy doma. Mnozí lidé to dělají tak, že s uvaří jak večeři, tak zároveň oběd na druhý den, což je v konečném důsledku mnohem výhodnější. A peníze, které byste denně utratili za oběd, raději vhoďte do připravené kasičky.

3) Připravujte si svačiny

Stejně tak je to i se svačinami. Pokud si budete nosit svačiny z domova, ušetříte i stovku denně. Možná s říkáte, že stovka není nějaká závratná částka. Měsíčně se však ušetřená suma vyšplhá nad tisíc korun, a to už není tak zanedbatelná suma. Mnohdy ušetříte i víc, vždyť firemní bufety jsou tak předražené!