Nenaleťte obchodníkům aneb odhalujeme nejčastější triky

Nenaleťte obchodníkům

Opět se upozorňuje na to, že domy obchází podomní prodejci, kteří chtějí lidem prodat něco zcela nefunkčního, co nemá žádnou hodnotu nebo co jinde na trhu koupí za mnohem nižší cenu, než jaká je obchodníkem nabízena. I když jsou mezi námi odolní jedinci, kteří nenaletí žádnému obchodníkovi, najdou se mezi námi také ti, kteří nemají tak silnou vůli a často se nechají obchodníkovými triky zlomit. Nemůžeme se tomu ale divit, často jsou jednotlivé obchodníkovy triky velkým nátlakem na naši psychiku, díky čemuž následně podléháme. Proto jsme se rozhodli vypsat nejznámější a nejčastější triky obchodníků, před kterými byste se měli mít na pozoru.

Nenaletět obchodníkům je něco, v co doufá většina z nás. Mnozí však opravdu kývnou ke koupi, jelikož je na jejich osobu dáván velký nátlak. Pomoct ale mohou odhalené triky obchodníků, před kterými se od nynějška budete mít na pozoru.

Jste výjimeční

K nejznámějším, nejstarším a taktéž k nejlacinějším trikům obchodníků patří to, že ve vás probudí pocit výjimečnosti. Jejich typické věty plné slov chvály ve vás probudí pocit, že vás konečně někdo vnímá, že si váš konečně někdo všiml, tím však začnete člověku věřit a najednou mu skočíte na jeho až šílené nabídky.

Nabídka je výjimečná

Velmi často se taktéž stává, že obchodníci vyzdvihují výjimečnost zboží, proč je jiné než ostatní kousky na trhu, čím se liší od levnějších (a mnohdy zcela identických) napodobenin. Obchodníci se vám snaží vnutit pocit, že danou věc chcete, ne že ji potřebujete. A to je jejich největší a nejlepší trik.

A další věc máte zcela zdarma

To je typická věta, která se rovná další obchodníkův trik. Pokud někdo přijde s nabídkou, v níž je obsažena jedna přehnaně drahá věc, k tomu je však další produkt zcela zdarma, má obchodník člověka na háku a může táhnout rybu z vody. Lidé by si však měli uvědomit, že celková cena uhradí obchodníkovi obě věci, že vlastně nic není zadarmo.