Na co rodiny před koncem roku zapomínaly

Na co rodiny před koncem roku zapomínaly

Konec roku byl pro mnohé z nás po finanční stránce velmi těžký. Přece jen se utrácely tisícikoruny za vánoční dárky, peníze létaly doslova oknem. Jelikož se konec roku nese ve znamení velkého shonu a ve znamení vánočního, novoročního šílenství, mnohé rodiny zapomněli na zaplacení pár věcí. Zejména se zapomínalo na zaplacení sociálního a penzijního spoření, čímž došlo ke ztrátě státního příspěvku. Přes vánoční svátky peníze nechodí každý den, čert, aby se v tom vyznal, proto se ani nemůžeme divit tomu, že se na placení a další finanční záležitosti zapomínalo.

Jak jsme zmínili, nejčastěji se zapomínalo na poslední platbu penzijního spoření či sociálního pojištění, kromě toho se ale také zapomínalo na platbu stavebního spoření. Pokud se na platbu stavebního spoření zapomnělo, rodiny tím ztratily možnost získat od státu plný státní příspěvek ve výši dvou tisíc korun. Peníze měly být na účtu spořitelen do jedenatřicátého prosince loňského roku.

Samozřejmě platba stavebního spoření nebylo jediné, co se zapomínalo poplatit. Pojďme si říct, na co rodiny před koncem roku nejvíce zapomínaly.

Poslali jste do penzijního fondu alespoň minimální částku?

Aby bylo možné získat maximální státní podporu v důchodovém systému, bylo nutné, abychom i během loňského prosince zaplatili minimálně minimální částku. Odborníci doporučují každý měsíc posílat peníze do penzijního fondu minimálně ve výši tisícikoruny, ale je pravděpodobné, že pro mnohé z nás to byla během prosince nehorázně vysoká suma.

Ovšem i v tomto případě platilo, že jsme částku, ať už byla jakkoli vysoká, museli odeslat do posledního prosincového dne, což se bohužel nestávalo.

Neplatily se ani jiné státní dotované produkty

Spoření, stavebko ani penzijní fondy nejsou to jediné, na co se zapomínalo během konce roku. I ostatní státní dotované produkty nebyly propláceny. Důvodem mnohdy bylo to, že nebyl vytvořen jakýsi rozpočet výdajů, který by rodinu upozornil na to, co vše musí daný měsíc zaplatit. Jelikož nikde nebylo uvedeno, co všechno se musí zaplatit, rodiny často na proplácení všeho, co měli, zapomínaly.