Kolik lidí pobírá důchod?

Důchod

Letošní rok se nese ve znamení mnoha změn. Nejen, že se zvýšilo nemocenské pojištění či se zavede od prvního únorového dne otcovská poporodní péče, ale navíc se taky dopřálo důchodcům, kteří dostanou přidáno. Nejedná se však o pár stovek, ale jedná se už o znatelnou pětistovku, kterou mají v průměru důchodci dostat navíc. Kolem důchodu se však točí mnoho médií a mnoho odborníků. Vzniká mnoho průzkumů, k nimž se řadí i statistika, kolik lidí aktuálně důchod pobírá. Tipli byste si, kolik je mezi námi důchodců?

V současné době počet důchodců roste. V současné době penzi pobírá zhruba 2,4 milionů lidí. Pokud by vás zajímalo, proč počet důchodců mezi námi roste, pojďme se na tuto problematiku podívat.

Kolik let tráví Češi v důchodu?

Podle statistik lze říct, že se prodlužuje doba, kterou trávíme v důchodu. Podle všeho Češi tráví v důchodu zhruba čtyřiadvacet let. To je zhruba čtvrtina průměrné délky života.

Jak velký je aktuálně důchod?

Pokud bychom nezapočítali aktuální navyšování, které činí v průměru pětistovku, byly by částky takové: průměrně se pobírá důchod ve výši dvanácti tisíc. Pánové pobírají důchod přibližně devatenáct let a pobírají v průměru třináct tisíc korun. Ženy pobírají důchod déle, a to zhruba sedmadvacet let. Přijdou si však na menší sumy, a sice na deset až jedenáct tisíc korun. Najdou se však mezi námi i jedinci, kteří mají důchod nadprůměrný, a sice čtrnáct tisíc korun.

Kolik se na důchody vyplácí měsíčně?

Zajímavostí je, kolik se vyplácí na důchody měsíčně. Jedná se o sumu, která může dost zahýbat českou ekonomikou. Jedná se o 28 miliard korun, která se vyplácí co měsíc důchodcům v České republice.

Jaký je důchodový strop?

Výše důchodového věku se rok co rok zvyšuje o pár měsíců, ale letos byl nastaven důchodový strop. Ten říká, že až dosáhnete 65 věku, máte právo na odpočinek v důchodu.