Když banky nechtějí půjčit, požádejte o některý z nebankovních úvěrů

Když banky nechtějí půjčit, požádejte o některý z nebankovních úvěrů

Stalo se vám, že jste požádali o půjčku, ovšem banky vám žádost zamítly? Není to ojedinělé, opravdu nejste jediní, kterým se to stalo. Banky zkrátka mají hromadu pravidel a požadavků, pokud něco nesplňujete, automaticky je žádost o půjčku zamítnuta. Pakliže ale peníze potřebujete, může zamítnutá žádost o půjčku pořádně znepříjemnit den. Nenechte se však rozhodit, existují nebankovní společnosti, jež poskytují nebankovní úvěry, které jsou vám k dispozici nejen v případě, když vás banky odmítnou.  

Takových společností poskytujících nebankovní úvěry je v současné době mnoho. Stačí si jen vybrat. Jděte však podle nabízených půjček, které si vzájemně srovnávejte. Rozhodně nepadněte do náruče prvnímu poskytovateli, který vám náruč otevře.  

Po jakých konkrétních nebankovních půjčkách sáhnout? Poradíme vám.  

Půjčky bez registru 

Možná vám žádost o půjčku v bance zamítli proto, že máte nemilou minulost. Možná jste v minulosti nespláceli včas či s vaším splácením byly problémy, máte tak zápis v registru dlužníků. Pokud to tak opravdu je, společnosti nabízející půjčky bez registru vám žádost schválí. Půjčky bez registru jsou totiž pro lidi, kteří mají záznam v registru. Společnosti se však do registru nedívají, dávají vám tak druhou šanci. Mějte však na paměti, že s půjčkami bez registru se pojí i vyšší úroky.  

Půjčky bez doložení příjmů 

Odmítli vás v bance proto, že jste zrovna přišli o práci nebo že jste nemohli dokázat, že máte pravidelný příjem? Nezoufejte, i vy můžete půjčku získat. Stačí požádat o takzvanou půjčku bez doložení příjmů, v rámci které nemusíte dokládat své příjmy. Nikdo se o ně nebude zajímat, ovšem opět se s tímto typem úvěrů pojí vyšší úroky.  

Půjčky do výplaty 

Půjčit si pár tisíc do výplaty od banky, to je velice nevýhodné. Raději využijte půjčky do výplaty, které jsou záchranou ve chvíli, kdy je týden do výplaty až příliš dlouhý.