Jak zafinancovat vlastní bydlení?

Jak zafinancovat vlastní bydlení?

Po vlastním bydlení touží kdekdo. Zatímco někteří si pilně střádají každou korunu, jiní chtějí bydlení ihned, a tak zvažují půjčku. Nedávno však došlo k rapidnímu zdražování hypotečních úvěrů, a tak se sen o vlastním bydlení v očích mnoha lidí zcela rozplynul. Je však pravdou, že hypotéka jako taková není jediný způsob, jak lze zafinancovat vlastní bydlení. Existuje vícero způsobů, jak získat peníze na vysněný dům nebo byt, po kterém prahnete a toužíte.  

Pokud tedy toužíte po vlastním bydlení, prozradíme vám několik způsobů, jak zafinancovat vlastní bydlení. Pro jaký způsob se rozhodnete vy? 

Klasický hypoteční úvěr 

Již jsme ho zmiňovali a je třeba ho zmínit znovu. Klasický hypoteční úvěr je samozřejmě jedním ze způsobů, jak zafinancovat vlastní bydlení. Jak již ale bylo zmíněno, v nedávné době došlo k rapidnímu zpřísnění podmínek, jež se týkají udělování hypotéky, a tak se mnohým lidem sen o získané hypotéce zcela rozplynul. V současné době se vyplatí hypoteční úvěr především těm, kteří mají našetřených dvacet procent a kteří dosahují minimálně průměrného platu.  

Spotřebitelský úvěr 

Mnozí lidé si však neuvědomují, že lze vlastní bydlení zafinancovat i spotřebitelským úvěrem. I když se jedná o nejméně výhodný způsob financování vlastního bydlení, je to možnost, pro kterou se řada lidí rozhoduje. Důvodem žádosti o spotřebitelský úvěr na bydlení je zejména to, že lidé nemají vlastní finanční prostředky nebo že nemají ani uzavřenou smlouvu o stavebním spoření. I když mohou peníze z úvěru poskytnout prakticky na cokoliv a nejen na bydlení, budou muset ručit minimálně stávající nemovitostí a úroky nebudou zrovna nízké.  

Úvěr ze stavebního spoření 

Třetí možností, jak zafinancovat vlastní bydlení, je úvěr ze stavebního spoření. Pakliže máte uzavřenou smlouvu o stavebním spoření, která je minimálně dva roky stará, a pokud zároveň máte ideálně naspořeno aspoň pětatřicet procent z cílové částky, je pro vás úvěr ze stavebního spoření naprosto ideální.