I když v současné době dostáváme v zaměstnáních přidáno, někteří lidé stále neumí šetřit. Existují dvě skupiny lidí, a sice ti, kteří si spoří každou korunu, a ti, kteří si naopak nedokážou uspořit ani haléř. Obě skupiny se však shodnou na tom, že jsou velice předražené náklady na domácnost. Nejdražší je voda, poměrně drahý je i plyn a elektřina. Naštěstí se dá na všem ušetřit. Ušetřit můžete třeba jenom na mytí nádobí nebo na samotném praní. Ale jak?
Dodavatelé energií a vody si asi řekli, že když se zvedá plat mnohým z nás, začnou ceny zvyšovat. To se však většině z nás nelíbí. Odmítáme platit víc, než je třeba, proto se raději snažíme šetřit. Nejvíce utrácíme za vodu, proto se raději sprchujeme, než koupeme. Vodu však potřebují i mnohé spotřebiče, jako je pračka, myška nebo sušička, které nám „nežerou“ jenom vodu, ale i elektřinu.
Naštěstí existuje několik způsobů, jak snížit ceny za tyto spotřebiče.
Využívejte takzvaný „nízký tarif“
Pokud používáte elektřinu pro ohřev teplé vody nebo pro vytápění, můžete využívat takzvaný nízký tarif, kterému se dříve přezdívalo i „noční tarif“. Během tarifu jste mohli prát, pustit myčku nebo sušičku za zvýhodněnou, nižší cenu. Pouštěli jste své spotřebiče totiž v době, kdy většina lidí spotřebiče nevyužívá.
Dříve se jednalo o typicky noční záležitost, nyní však nízký tarif můžete využívat i v daných hodinách během dne, kdy spotřebiče ve většině domácností odpočívají. Díky využívání tohoto tarifu a díky praní či mytí nádobí v době, kdy většina lidí spotřebič nevyužívá, můžete uspořit až šedesát procent, což je na konečném vyúčtování znát.
Perte občas ve studené vodě
U umývání nádobí se to nedoporučuje, ovšem prádlu to nijak neuškodí. Pokud často perete, občas perte ve studené vodě. Teplá voda je totiž mnohem dražší než studená. Prádlo se navíc vypere s kvalitním práškem a aviváží ve vodě každé teploty.