Jak si vydělávat focením

Jak si vydělávat focením

Je focení i vaším koníčkem? Nemusíte si veškeré snímky jenom schovávat do šuplíku, ale můžou být skvělým zdrojem příjmu. Fotografové nemají o práci nouzi, zejména pokud jsou kvalitní a originální. Pokud si chcete začít vydělávat focením, máte rovnou několik možností, jak se k příjmu dopracovat (jak k tomu aktivnímu, tak k tomu pasivnímu). Pojďme si prozradit několik z nich. 

Fotobanky jako pasivní příjem 

Tím pasivním příjmem mohou být fotobanky. Pokud máte v záloze fotografie, které chcete prodávat nebo kterými chcete oslovit co největší množství potenciálních zákazníků, je toto opravdu nejlepší možnost, jak z toho ještě něco „vycinkat”. Fotobanky zprostředkují prodej fotek a na oplátku si vezmou jen malou provizi.  

Fotobank fungujících na českém poli bohužel není mnoho, ale existuje vícero bank v zahraničí, které vám umožní přivydělávat si tímto stylem. Je však dobré nahrát alespoň deset fotek, aby měla banka, z čeho vybírat a na základě čeho usoudit, zdali jste nebo nejste pro ni přínosem.  

Fotografie produktů pro e-shopy 

Skvělou možností, jak si přivydělat, je také fotit produkty. Tímto způsobem si lze opravdu snadno přivydělat. Stačí oslovit e-shopy nebo vyvěsit nabídku svých služeb na internet a uvidíte, kolik lid se ozve.  

Produktové focení je obecně velice snadné. Nikdo nemusí pózovat, většinou se fotí jídlo nebo cukrovinky. A to je ještě snazší, protože jsou na jednotném pozadí a důležité je, aby byly zaostřeny. Navíc je tato podoba focení velice dobře placená.  

Svatební fotografové by měli být hlavně originální 

Kdo také mermomocí touží po fotkách jsou snoubenci, kterým se blíží jejich velký den D. Pokud chcete fotit svatby, je zapotřebí vnést do fotek trochu originality. A nemusí to být nutně focení při prskavkách nebo za ohňostroje, může to být jenom jednotný efekt, který fotografiím vdechnete. I tak si lze focením hezky přivydělat.  

Průzkumy ukazují, že poptávka po zkušených fotografech je opravdu velká. Samozřejmě to znamená větší konkurenci, ale pokud budete oplývat zmiňovanou originalitou, hravě ji překonáte.