Jak navýšit svou bonitu v případě žádosti o hypotéku?

Jak navýšit svou bonitu v případě žádosti o hypotéku?

Zájem o hypoteční úvěry nepohasíná, i když banky začínají opět utahovat uzdu. Česká národní banka tímto způsobem reaguje na aktuální ekonomickou krizi, která panuje v České republice, i když se podle mnoha expertů jedná o pořádný krok vedle či o další ránu, která se české ekonomice zasadila. Ať už je důvodem zpřísňování podmínek pro získání hypoték cokoliv, nabízí se otázka, jak zvýšit bonitu čili schopnost dostát svým závazkům. Bonita je totiž jedna z věcí, na kterou se banky při schvalování úvěru dívají. 

Na bonitu má vliv několik faktorů 

Na bonitu jako takovou má vliv několik faktorů. Jelikož je to jeden ze základních ukazatelů, na které banka při schvalování hypoték dává, je důležité se s nimi seznámit. Předně mluvíme o vzdělání, oboru, ve kterém se pracuje, také o počtu dětí, životním minimu nebo také se mezi faktory řadí i pohlaví a věk. 

Snažte se navýšit svůj příjem 

Čím vyšší příjem, tím i logicky větší bonita. Banka nejlépe hodnotí příjem z trvalého zaměstnání, ideální je, pokud jste zaměstnaní na hlavní pracovní poměr, a to s klasickou pracovní smlouvou na dobu neurčitou a po skončení zkušební doby. Menší šance na úspěch mají ti, kteří pracují jenom na dohodu nebo jsou osobami samostatně výdělečně činnými. 

Svůj příjem můžete navýšit třeba o příjmy z brigád, nebo pokud jste majitelem nějaké nemovitosti, tak třeba o příjem z pronájmu. 

Eliminujte co nejvíce svých závazků 

Na co dalšího se banky dívají, pokud schvalují žádosti o hypotéku? Jednoznačně na míru vašich závazků. Jak jste na tom po stránce dluhů? Máte některé? Snažte se je eliminovat, a tím zvýšíte své šance na úspěch. Zrušte kreditní karty, stejně tak kontokorent u běžného účtu.