Když si chce člověk půjčit, většinou se dívá na internetu po úvěrech. Na internetu se zapojí do několika diskuzí, kde se zeptá lidí, kteří už mají s úvěry zkušenosti, jaké půjčky jsou výhodné a jaké jsou férové. Bohužel mnozí lidé haní či plivou na nebankovní půjčky, jelikož se setkali zrovna s neférovými poskytovateli půjček. Doporučují převážně bankovní úvěry, které však nejsou ani zdaleka tak výhodné, jak se mohou mnohým lidem zdát. I bankovní půjčky mohou z klientů vytáhnout více, než by bylo obvyklé.
Obecně nelze říct, jaké půjčky jsou lepší a jaké horší. Každá půjčka je jiná, každý poskytovatel půjčky je jiný. Je třeba přistupovat k jednotlivým půjčkám střízlivě, je dobré mít čistou hlavu, když se budete rozhodovat, jakou půjčku odsouhlasíte svým podpisem.
Stejně jako poskytovatelé nebankovních půjček z vás mohou dostat kupu peněz, i poskytovatelé bankovních úvěrů mohou díky častým a osvědčeným trikům vymámit z vás sumy, které byste jinak jinde nezaplatili. Odhalme si nejčastější triky, kterými z vás banka chce vytáhnout víc peněz.
Buďte ostražití hlavně před pojištěními a připojištěními
Pojištění a připojištění jsou doménou hlavně bank a bankovních institucí. Někdy se vyplatí mít pojištění nebo připojištění, ale ne vždycky je to dobře. Někdy totiž nemusí pojištění a připojištění fungovat tak, jak jsou jednotlivé bankovní produkty popisovány.
K běžným pojištěním nebo připojištěním úvěrů bývá třeba odložení měsíční splátky nebo pojištění schopnosti splácet. Tyto dvě věci však rozhodně nefungují tak, jak by měly.
Slovíčkaření jako mocná zbraň bank
Lidé žádající o půjčku by měli být pozorní hlavně ve chvíli, kdy si pročítají smlouvu nebo když na internetu pátrají po poskytovateli bankovní půjčky. Je třeba si dávat pozor hlavně na slovíčkaření, konkrétně na zrádná “až” nebo “do”. Banky jsou mistry ve slovíčkaření, umí napsat inzeráty s nabídkami půjček, které posléze vyvěsí na internet.