Češi začínají šetřit! Na co?

Češi spoří na co

V poslední době se neustále říkalo, že Češi si půjčují, ale už nesplácejí. Samozřejmě na tom je trochu pravdy, i když je nutné poznamenat, že nyní se všechno změnilo. Češi asi procitli a rozhodli se dělat opak, tedy rozhodli se šetřit. Co je k tomu dohnalo a na co vlastně Češi šetří, vám nyní prozradíme!

Češi se rozhodli v poslední době šetřit hned z několika důvodů. Jedním z důvodů je hlavně představení nových applovských zařízení, které si jen tak někdo z jedné výplaty dovolit nemůže. Mnozí se pro Apple zařízení nadchnuli tolik, že se rozhodli našetřit si i třicet tisíc korun, za který si koupí třeba hotového génia ve světě technologie – iPhone X. Samozřejmě to není jediná věc, na kterou jsme se najednou rozhodli šetřit.

Pomalu ale jistě si uvědomujeme, že je tu podzim, je tu polovina podzimu a zanedlouho se k nám dostanou vánoční svátky. A právě to je důvod k šetření – nechceme, abychom si na vánoční dárky museli půjčit, co se naprosto běžně děje. Nechceme taky, aby nás nakupování vánočních dárků doslova zruinovalo, a tak se raději snažíme opravdu si našetřit.

Jak se nám to daří?

Češi si v poslední době velice hojně hledají na internetu, jak vlastně účinně šetřit. Mnozí lidé si dávají stranou částky z výplaty, dejme tomu pár tisíc korun. To jim zaručuje jakousi finanční rezervu či finanční zásobu, z níž mohou čerpat na vánoční dárky. To je asi ta nejúčinnější možnost šetření.

Někdy lidé provětrávají své šatníky nebo čistí své kuchyně a všechno, co nepotřebují, fotí a následně hází na internetové bazary. Ani nevíte, jak rychle tady prodeje jdou, pokud jste se do tohoto online prodávání taky nenamočili!

Že bychom si letos nepůjčovali?

Je škoda, že si takto nešetří každý. I když jsme se letos polepšili a opravdu se snažíme šetřit (obecně, nejenom v tomto období), stejně se asi bude hojně půjčovat během vánočních svátků. Pro lidi se totiž staly Vánoce svátky, během kterých si rozdáváme drahé věci a na to, že bychom měli být spolu, zapomínáme.