Jak to bude s hypotékou v tomto roce?

Hypotéka v roce 2018

Mnoho lidí touží po svém vlastním domečku. Nebo aspoň bytě. Zkrátka a dobře chtějí mít něco svého, kde nebudou muset platit nájem, kde nebudou muset řešit, jestli dělají rámus nebo ne, kde se nebudou muset bát, jestli je někdo vystěhuje či nikoliv. Jenže mít dneska svůj dům není zrovna jednoduchá věc. Určitě jste zaregistrovali to, že se zpřísnily podmínky pro žádost o hypotéku. Podle odborníků zájem o hypotéku klesat neměl, přece jenom lidé chtějí využít poslední možnosti získat hypotéku za poměrně „výhodnou“ úrokovou sazbu. Jenže úroková sazba roste rychlostí blesku a lidé už o vlastní domeček nemají tak úplně zájem.

Rok 2018 přinesl celou řadu změn. Zvýšilo se nemocenské, zavede se dlouhodobé ošetřovné, zavede se taky otcovská poporodní péče. Kromě toho se taky zdražily cigarety, zavedly se elektronické recepty s čárovým kódem. A myslíte si, že se něco změnilo i u hypoték?

Bohužel pro vás nemáme dobré zprávy – hypotéka bude mít stále přísnější pravidla, stále se bude jednat o půjčku, kterou budou moct dosáhnout jenom lidé z vyšší třídy nebo ti, kteří nejsou nijak zadlužení. Kromě toho se předpokládá, že letos úroková sazba vzroste k nevýhodnému třetímu procentu.

Úrokové sazby porostou rychleji než v loňském roce

Pokud zvažujeme hypotéku, měli bychom si ji vzít letos, nikoliv někdy v budoucnu. Jistě, nemůžeme říct, co bude za několik let, ale můžeme si být jisti tím, co se bude dít s hypotékou do konce letošního roku. Podle všeho mají růst hypoteční sazby rychleji než vloni.

Jaké jsou nyní úrokové sazby hypoték a jaké mají být na konci letošního roku?

Aktuálně je hypoteční sazba na 2,19 procentech. Jestliže doufáme v to, že letos bude hypoteční sazba pod dvěma procenty, tak to se bohužel nestane. Průměrná úroková sazba na konci roku by měla přesáhnout neuvěřitelné tři procenta, díky kterým se hypotéka stane naprosto nevýhodnou.