Bankovní nebo nebankovní půjčka?

Bankovní a nebankovní půjčka

Dnes je půjčování si doslova hotovým trendem. Lidé si půjčují skutečně na všechno. Bohužel si však půjčují i na zbytečnosti či na věci, na které si mohou s přehledem našetřit sami, což je pak zbytečně zanese do stavu, kdy se musí po delší dobu omezovat, jelikož musí myslet na měsíční splátky. Je obecně známé, že lidé v současné době nemyslí dopředu. Například před vánočními svátky jsme utráceli tak moc, že jsme až po prvním lednu zjistili, že vlastně nemáme na splácení běžných poplatků, k nimž se řadí internetové připojení, voda, elektřina nebo plyn či mobilní telefon.

Lidé jsou tak hlavně v lednu dokopáni půjčit si. Otázkou však je, jestli by si měli vzít bankovní nebo nebankovní půjčku.

Jakou půjčku by si měli lidé vzít?

Bankovní půjčky jsou tu především tehdy, kdy potřebujeme koupit nové auto nebo dům. Přece jenom od bank dostaneme i stovky tisíc korun, kdežto od nebankovních institucí obdržíme jenom pár desítek korun, které nás nedostanou do obrovské zadluženosti.

Jestliže tedy potřebujete peníze na běžné měsíční poplatky, měli byste si spočítat, kolik zhruba potřebujete peněz. Jestliže vám vyjde pár tisíc korun (či maximálně několik málo desítek korun), sáhněte po nebankovní půjčce, která je pro vás rozhodně výhodnější a kterou splatíte v mnohem kratším intervalu, než v jakém byste spláceli nebankovní půjčku.

Jaké jsou výhody nebankovních půjček?

Nebankovní půjčky jsou v současné době velice oblíbené. Mají celou řadu výhod, o kterých lidé vědí. K těm hlavním výhodám patří rychlost. Nejen, že je vaše půjčka sjednaná skutečně ihned, ale do pár minut jsou zaslány i peníze na váš bankovní účet, tudíž všechny vaše závazky můžete splatit takřka hned. Kromě toho si je můžete sjednat z pohodlí domova, což vám umožňuje si dobře přečíst podmínky smlouvy, umožňuje vám to řádně zvážit, jestli si půjčíte či nikoliv a hlavně si můžete sami spočítat a navrhnout výši splátky, kterou budete platit.