Banka v telefonu? Tato možnost existuje už devět let

Banka v telefonu? Tato možnost existuje už devět let

Potřebujete si rychle zkontrolovat svůj zůstatek na kreditní kartě? Potřebujete odeslat platbu, ale nemáte u sebe počítač, skrze který byste se přihlásili do internetového bankovnictví? Právě pro tyto situace máme ve svých mobilních telefonech staženou aplikaci své banky. Mít banku v telefonu je už pro většinu lidí naprosto samozřejmé a člověk to aktivně využívá. Věděli jste, že tato možnost tu existuje už dlouhých devět let? Možná si ještě vzpomínáte na doby, kdy právě banka v telefonu byla novinkou. Od té doby se toho mnoho změnilo. Tedy neměnné zůstává především to, co lidé často využívají v mobilní aplikaci své banky.  

Člověk se do svého internetového bankovnictví přihlašuje zhruba devětkrát do měsíce 

Podle posledních statistik lze říct, že Češi se do své mobilní aplikace banky přihlašují měsíčně asi pětadvacetkrát. Je to tedy skoro každý den v měsíci, co Češi kontrolují buď stav svého účtu, nebo co odesílají potřebné platby. Právě zasílání plateb, respektive placení je to, co Češi nejvíce využívají. Skrze mobilní aplikaci je totiž možné zaplatit tak, že se načte takzvaný QR kód, díky kterému je placení o něco snadnější. Po zadání QR kódu se totiž platba načte se všemi náležitostmi, které musí mít, tedy i s variabilním symbolem a dalším.  

Kontrolují se kurzy měn nebo se sjednávají další bankovní produkty 

Banky v posledních letech evidují zvýšený zájem o kurzy měn. Právě sledování kurzů měn je možné v mnoha mobilních aplikacích bank sledovat. Lidé si však díky své mobilní aplikaci také šetří čas. Nemusí chodit na poštu, zkrátka si vytipované finanční produkty zřídí online ze svého telefonu. Je to velmi praktické a i když tomu zprvu řada lidí nemohla přijít na chuť, nyní je sjednávání produktů online skrze internetové mobilní bankovnictví velmi populární.