Potřebujete si vzít spotřebitelský úvěr, ale nevíte, jestli je lepší si vzít bankovní nebo nebankovní? Mezi nimi je značný rozdíl, dokonce více rozdílů, ale jen málokdo si jednotlivé rozdíly uvědomuje. Pokud se však necháte informovat o jednotlivých rozdílech, budete mít hned jasno v tom, v jakých situacích se vyplatí vzít si nebankovní úvěr a v jakých situacích byste si měli vzít úvěr bankovní.
O současném finančním trhu je možné říct, že je plný nebankovních půjček a lidé nevědí, jestli mohou nebo nemohou nebankovním půjčkám věřit. Jenže nebankovní půjčky jsou opravdu v mnohých směrech výhodné, není to jen prodejní fráze, kterou se chlubí na internetu nebo sociálních sítích. Samozřejmě se najdou stále lidé, kteří preferují bankovní půjčky, jelikož jsou osvědčenější. Podívejme se tedy na hlavní rozdíly mezi bankovními a nebankovními půjčkami, abychom věděli, kdysi o jakou zažádat.
Do sto tisíc x nad sto tisíc
Hlavním rozdílem je to, kolik si můžete půjčit. Zatímco banky půjčují i miliony, nebankovní půjčky půjčují většinou několik desítek tisíc korun. Je zřídkakdy se stane, že se nebankovně půjčí i sto tisíc či o něco málo více. Nebankovní půjčky se tedy doporučují v případě, že si chcete koupit nový nábytek nebo elektrospotřebič, bankovní se doporučují v případě rekonstrukce nebo koupě nové nemovitosti.
Online x pobočka
Druhým hlavním rozdílem mezi bankovními a nebankovními úvěry je to, jak si o ně můžete zažádat. Zatímco o bankovní úvěr si žádáte většinou na pobočce, kde musíte stát dlouhé fronty, než se na vás dostane řada, u nebankovních půjček je to trochu snazší, a sice můžete si o ně zažádat z pohodlí domova. Stačí vám tedy jen pár minut na to, abyste vyplnili žádost. Nemusíte nikde stát hodiny, nemusíte na nic čekat.
Ihned x čekání
Třetím hlavním důvodem mezi bankovními a nebankovními úvěry je to, jak dlouho čekáte na peníze. Zatímco u nebankovních úvěrů to bývá pár chvil, obvykle se jedná o půlhodinový proces, u bankovních půjček čekáte i dlouhé dny či týdny.