Lidé se dnes snaží velice hojně šetřit elektřinou. Důvodem je to, že se dodavatelé netají tím, že zdražují. Neustále roste cena elektřiny, což je opravdu velice špatně. Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí, aby je zaskočila doplácená cena za vyúčtování elektřiny, doporučujeme se šetřením začít nyní. Než však začnete, vyžeňte z hlavy několik mýtů, které brání tomu, abychom s elektřinou šetřili. Mýty se bohužel honí v hlavách vícero lidí, kteří je šíří dál, proto si pojďme ty nejhlavnější mýty z hlavy vypudit a začněme konečně šetřit elektřinou efektivně.
Nabíječka může být v zásuvce pořád
To je samozřejmě jeden velký omyl, ovšem většina lidí si nabíječku v zásuvce přece jenom nechává. Pokud nabíječku nikdy ze zásuvky nevypojujete, pak děláte obrovskou chybu. Nabíječka totiž i tehdy, kdy nenabíjí žádný elektrický přístroj, využívá elektřinu. Takové zapomínání vás může stát i desetkrát více elektřiny, než kolik dáte za jedno nabití mobilního telefonu. Nabíječku tedy raději ze zásuvky vždycky vytáhněte, je to navíc i bezpečnější.
Klimatizace jedině s pootevřeným nebo otevřeným oknem
Sice platí, že klimatizaci se vyplatí občas střídat s čerstvým vzduchem z otevřeného okna, ale rozhodně to neznamená, že bychom během klimatizace měli mít okno dokořán nebo bychom ho měli mít pootevřené. Klimatizace je při pootevřeném nebo zcela otevřeném okně neefektivní, jen tak vyhazujete peníze doslova z okna. Než bude spuštěna, raději zkontrolujte, jestli jsou okna opravdu zavřená.
Změnou dodavatele se ušetří jenom pár korun
To je další mýtus, který koluje v hlavách mnoha z nás. Pokud se rozhodnete pro změnu dodavatele, pak ušetříte více než pár stovek korun. Projděte si například na internetu porovnávače a srovnávače, uvidíte, kolik ušetříte. Mnohé srovnávače vám totiž rovnou vyčíslí to, kolik ušetříte. Nebudete si to tak muset pracně počítat sami.