Sedm praktických tipů, jak rychle ušetřit na dovolenou

Sedm praktických tipů, jak rychle ušetřit na dovolenou

Doba dovolených je v plném proudu a vy byste strašně rádi někam odcestovali, ale vaše bankovní konto doslova pláče, jak na něm skoro nic není? Doporučujeme začít šetřit. Když se do toho obujete nyní, určitě docílíte minimálně takové částky, abyste odjeli třeba do Chorvatska nebo do Itálie. A i tam je zkrátka krásně, to vám potvrdí nejeden turista. Pokud patříte k lidem, kteří si chtějí něco rychle ušetřit, máme pro vás rovnou sedm tipů, jak na to. Zkuste je a uvidíte, že šetření není žádná věda, naopak je to jenom o zvyku.  

Sedm praktických tipů, jak ušetřit 

  1. Přestaňte chodit do nákupních center jen tak, z nudy. Zabavit se můžete i jinak než právě nakupováním, které vás vždycky něco stojí. Stejně tak nechoďte do obchodů s potravinami jenom proto, že potřebujete zaplnit čas. Opět je mnoho jiných věcí, které můžete udělat a které vás nebudou nic stát.  
  2. Zkontrolujte všechny spotřebiče. Pravidelnou kontrolou spotřebičů budete předcházet jejich poškození a následným velice drahým opravám nebo v horším případě koupi nových spotřebičů.  
  3. Pokud se vrháte do smlouvy s poskytovatelem půjčky nebo s poskytovatelem jiného finančního produktu, porovnávejte jednotlivé produkty. Můžete tak hodně ušetřit.  
  4. Jezděte automobilem úsporně, tedy nebrzděte prudce, udržujte správný tlak v pneumatikách, dojíždějte na červenou na neutrál.  
  5. Nekupujte vždycky to nejlevnější, ale raději to kvalitnější a úspornější (myšleno u elektroniky a podobných produktů). 
  6. Přestaňte nakupovat dárky pro rodinu, ale raději zapojte své kreativní myšlení a fantazii a dárky začněte vyrábět.  
  7. Začněte se řídit pravidlem třiceti dnů, tedy nekupujte si nic, co se vám líbí, hned, ale vydržte třicet dnů. Pokud se vám daná věc bude líbit i posléze, pak si ji kupte. Tímto však předejdete ukvapeným nákupům, kterých byste později mohli jenom litovat. A třicet dnů není navíc taková dlouhá doba!