Nenechte si v roce 2021 utéct peníze. Tipy, jak si je udržet

Nenechte si v roce 2021 utéct peníze. Tipy, jak si je udržet

Dělá vám problém ušetřit si konkrétní částku třeba na bydlení nebo na vytoužené hodinky či mobilní telefon? Asi nemáte zrovna pod kontrolou své finance. Jenže bez financí to dnes nejde, proto se naučte se svým finančním rozpočtem lépe hospodařit. Osvojte si několik tipů, triků a rad, které vám pomůžou váš finanční rozpočet lépe zvládat. Pojďme si je prozradit.  

Hlavně sledujte své výdaje 

Tím nejdůležitějším krokem vedoucím k tomu, abyste ovládli své finance, je sledovat své výdaje. Pokud máte pocit, že výplata mizí někam daleko za horizonty dřív, než stihnete říct “švec”, je třeba zjistit, kam ty peníze mizí. Za co utrácíte? Jaké jsou vaše každoměsíční povinné výdaje? Zkrátka a dobře mějte přehled.  

Abyste o tom měli přehled, stáhněte si do mobilního telefonu několik aplikací. Například aplikace Spendee vám pomůže hlídat vaše výdaje.  

Mějte stanovený rozpočet na každý měsíc 

Pokud začnete sledovat své výdaje, rázem uvidíte, za co utrácíte a jaké jsou vaše povinné výdaje, které musíte každý měsíc odvést. Pokud to zjistíte, hravě si poté sestavíte rozpočet na každý jednotlivý měsíc. Ať už to bude ryze váš osobní rozpočet nebo rozpočet pro celou rodinu, to už je na vás. Ale zkuste jej dodržovat. Mějte stanovené mantinely, které budou držet vaši peněženku zkrátka.  

Automaticky spořte 

Aby se vám peníze nerozutekly, měli byste zautomatizovat své úspory. Je velice důležité, abyste si stranou odkládali peníze co měsíc. Pokud budete mít stanovený rozpočet, budete zhruba vědět, kolik daný měsíc utratíte. Nechte si ještě něco v zásobě a zbytek – ten si hoďte na spořící účet nebo do nějaké skvělé investice, ve které se vám budou peníze ještě úročit.  

Mějte cíle 

Je opravdu velice důležité, abyste měli vytyčené, naplánované cíle, kterých chcete dosáhnout tím, že budete držet své finance zkrátka. Pokud budete šetřit peníze, měli byste vědět, proč je šetříte. Není lepšího klíče k úspěchu než právě motivace.