Máte více účtů u bank? Zkontrolujte si je díky aplikaci

Aplikace pro kontrolu účtů

Mít dnes bankovní konto, to není nic neobvyklého. Peníze posíláme na účet dnes a denně, dokonce už platíme kartou víc i na internetu, díky čemuž je obchod mnohem rychlejší. Lidé si platbu kartou oblíbili natolik, že se nebojí zažádat si o kartu u více společností. Mít účty u mnoha společností je však dost nevýhodné, a to hlavně proto, že mnoho kont může mít zbytečně mnoho poplatků za naprosto běžné transakce. Navíc když máte mnoho kont, málokdy stíháte spravovat všechny. S tímto by vám však mohla pomoct nová aplikace, která obslouží všechny vaše účty u více bank.

Žijeme v době technologií, neustále se vyvíjí nové aplikace či nové technologie, které nám mají zkrátka a dobře ulehčit život. Abychom měli správu našich bankovních účtů o něco snazší, spustila se 13. ledna aplikace, díky které budeme moct spravovat naprosto všechna bankovní konta, jaká máme u různých bank.

V tento den totiž vešel v platnost nový zákon, díky kterému mají banky povinnost se nové aplikaci podřídit.

Co je cílem nového zákona?

Cílem celé směrnice je to, aby Evropani měli zkrátka větší přehled o svých financích a mohli je snadnost, lépe a odkudkoliv spravovat. Jelikož všichni aktuálně vlastní chytré telefony, není problém si novou aplikaci, které se musí podřídit všechny banky, stáhnout a spravovat si finance například při cestě do práce. Aplikací se může ukázat v příštích dnech, měsících či letech mnoho – banky mají povinnost se jim podřídit, ale jenom tehdy, pokud aplikace dostanou platnou licenci od České národní banky.

Co bude možné přes aplikace dělat?

Jestliže banka, u které máte zřízený účet, vede internetové bankovnictví, je dost možné, že už má i svou vlastní aplikaci. Na nových aplikacích si budete moct kontrolovat všechny účty najednou, budete moct dělat klasické transakce, budete moct rovnou z aplikace platit.