Mikropůjčky jsou v poslední době velice oblíbené, čemuž se ostatně nemůžeme divit. Lidé si půjčují s oblibou, většinou však pár tisíc korun, které jim chybí do koupi věci, po které delší dobu touží. Jelikož mikropůjčky nabízí rychlé půjčení peněz a bez nutnosti informování o tom, k jakému účelu bude částka použitá, je to většinou jasná volba. Mnozí lidé se dokonce ani neinformují o tom, jaké jsou jejich další možnosti. Je to však škoda. Ani mikropůjčka totiž není půjčkou, které lze stoprocentně důvěřovat. I v případě mikropůjček se může člověk opravdu nemile napálit.
Jak se nenapálit?
Obezřetnost je určitě na místě, a to ať už v případě, že jste se rozhodli požádat o mikropůjčku nebo o jinou půjčku. Abyste se nenapálili v případě mikropůjčky, měli byste si pořádně přečíst smlouvu. Především pozor na místa pod čarou. Poznámky pod čarou jsou většinou plné zádrhelů a jak jsou psány malým písmem, jen hrstka lidí je registruje.
Zpozornit byste měli už při prezentaci společnosti, u které žádáte o půjčku. Jestliže má firma na webu příliš mnoho chyb, jestli chybí obchodní podmínky společnosti nebo zdali se vám něco na webové prezentaci něco nezdá, raději od dané firmy upusťte. Podvodníků ve finanční sféře je nespočetně mnoho.
Pokud si nejste danou společností nabízející mikropůjčky jistí, měli byste se o ní více informovat, respektive měli byste o ní dohledat co nejvíce informací. Pokud na internetu najdete pozitivní reakce, pak není důvod firmě nevěřit. Jestliže ale nenajdete dostatečné množství informací, je někde problém.
Jsou mikropůjčky opravdu zdarma?
Mikropůjčky jsou lákadlem především proto, že jsou údajně zdarma. Ale je to opravdu pravda? Většina společností nabízejících mikropůjčky je opravdu nabízí bez sebemenšího poplatku, ale je zároveň pravdou, že ne všechny společnosti to tak mají. Obecně lze říct, že půjčky zdarma se společnostem vyplácí, ale stále je nenabízí všechny.