Aplikace, které vám pomohou se správou financí

Aplikace, které vám pomohou se správou financí

Rozhodli jste se v této nejisté době zjistit, kam se ztrácí vaše peníze? Přemýšlíte nad tím, proč jste za poslední měsíce nedokázali ušetřit ani korunu? Pak byste měli začít evidovat své výdaje. Na konci měsíce pak provedete inventuru, na základě které si uvědomíte, za co vlastně utrácíte a jestli by dané výdaje nešly minimalizovat. Abyste však nemuseli vést velké diáře, které byste stejně zanedlouho přestali vyplňovat, zkuste to s pomocí moderních technologií, konkrétně tedy s pomocí mobilních aplikací. Dnes existuje celá spousta aplikací, které vám pomohou přehledně evidovat výdaje. Dokonce pro vás máme i několik konkrétních tipů. 

Spendee 

Jednou takovou aplikací je aplikace Spendee. Jedná se o zcela českou aplikací, jejíž hlavní výhodou je právě přehlednost a kromě toho také jednoduchost. Není nijak složitá, hravě se v ní vyznáte. A i když je nyní dostupná i v anglickém jazyce, jelikož se stala populární i v zahraničí, lze ji stáhnout v české verzi. Což je také jistá výhoda.  

Aplikace je zdarma, ale pokud budete chtít napojit na aplikaci svůj vlastní bankovní účet, je třeba si tuto funkci zaplatit.  

Cash 

Pokud by vám základní, jednoduchá aplikace Spendee nevyhovovala, je možné stáhnout si aplikaci Cash, respektive Square Cash, což je mobilní aplikace na trochu vyšší úrovni. Má mnoho užitečných funkcí, které základní jednoduché aplikace spravující finance nenabízí.  

Výhodou aplikace Cash je automatické napojení na bankovní účet čili nemusíte zapisovat jednotlivé výdaje či příjmy. Aplikace to udělá za vás, aniž byste museli vynaložit jakékoli úsilí.  

Coconut 

Jestliže bychom měli zabrousit do světa budoucnosti a říct, co zanedlouho oceníte mít po ruce, tak je aplikace Coconut, která je určená především podnikatelům, osobám samostatně výdělečně činným nebo freelancerům.