Výběr nebankovních půjček bude snazší. Poskytovat je nemůže každý

Výběr nebankovních půjček

Nebankovní půjčky jsou v současné době velmi, velmi atraktivní. Může za to hlavně to, že jsou snadno k dostání, jejich vyřízení může být i z pohodlí domova a slibují peníze do několika minut. To bohužel klasické bankovní půjčky neumí. Mnohé nebankovní půjčky ale na rozdíl od klasických bankovních nebudí nedůvěru, což se opravdu velmi často stává. Důvodem je to, že existuje mnoho poskytovatelů půjček, což se však vloni změnilo. Nebankovní půjčky od loňského roku může poskytovat jen 85 firem.

Zatímco na začátku loňského roku byl seznam společností poskytujících nebankovní úvěry sáhodlouhý, letos je poměrně zkrácen. Aktuálně může nabízet nebankovní půjčky jen 85 firem, jejichž seznam najdete na internetových stránkách České národní banky. I to může být pro lidi důkaz, že se jedná o důvěryhodné půjčky, když jsou uvedeny na stránkách České národní banky.

Odborníci jsou toho názoru, že díky snížení počtu nebankovních poskytovatelů půjček došlo ke zvýšení důvěryhodnosti. Navíc výběr nebankovních půjček je najednou daleko snazší, když vám není nabízeno půjček tisíce. My hodnotíme tento krok stejně.

Polovina loňského roku byla zlomová

K tomuto kroku došlo v polovině loňského roku, konkrétně první červnový den. Strouhl se seznam společností, které měly poskytovat nebankovní úvěry. Dle dostupných informací poskytovalo nebankovní půjčky více jak 800 firem, nyní je jejich počet mnohem, mnohem nižší, a sice 85.

Co bylo důvodem?

Důvodem promazání seznamu byla podle všeho nedůvěryhodnost a mimo jiné také výskyt velkého množství neférových poskytovatelů nebankovních úvěrů. Mnozí poskytovatelé si totiž tímto způsobem přišly na opravdu velmi, velmi slušné peníze. Neféroví poskytovatelé nebankovních úvěrů lákali zejména lidi s nižší finanční gramotností.

Díky snížení množství poskytovatelů půjček je najednou mnohem jednoduší porovnání půjček, tím pádem je snazší výběr konkrétního bankovního úvěru.