Velké platy jsou jen tam, kde nejsou potřeba

velké platy tam, kde nejsou potřeba

Peníze jsou na denním pořádku a neustále se řeší v mnoha domácnostech. Přece jenom bez peněz by se žilo opravdu zle, proto se není čemu divit, když na penězích lpí většina z nás. Ostatně za ně se dá v dnešní době totiž koupit skoro všechno. Někteří lidé ovšem spoří jenom proto, že chtějí mít jednou na účtu takové množství, o kterém sní, jenže už si neuvědomují, že částka, která by je uspokojila, vlastně neexistuje, proto svůj život vlastně svěří do rukou financí, a tak jim život propluje mezi prsty, aniž by ho mohli zachytit, jak by si přáli.

Mít dobrý plat – to je v zaměstnání asi to nejpodstatnější. Podle platu se navíc lidé rozhodují, jestli do daného zaměstnání půjdou či nikoliv. Velké platy jsou většinou přesně to, co nás v daném povolání motivuje k dalším činům, i přes to, že nás daná profese vůbec nezajímá. Co se však týče platů – v poslední době se ukazuje, že jsou především tam, kde jich není až tolik potřeba, a že se nevyskytují tam, kde jich potřeba je. To, že si politici stále odsouhlasí své navýšení příjmů, na to jsme si už zvykli, ale kdyby si tak tisíc korun z každé výplaty rozhodli věnovat k takovým povoláním, kde je málo lidí, kde se lidé potřebují, ale nejsou tam kvůli tomu, že se jim nechce dělat za tak malé peníze, udělali by mnohem lépe.

Chybí především pečovatelé

Samozřejmě zvyšovat platy by mohl opravdu každý zaměstnavatel, ale bohužel to v řadě situací není tak jednoduché. Nyní by se mohlo více platit především v oblasti pečovatelů. Přece jenom pečovatelů, kteří se starají o seniory a také o postižené, těch je v dnešní době naprosté minimum, přesto se potřebují tak moc, až to zaráží. V této profesi se setkáváme s nejnižšími platy vůbec. Jenže za tak malé peníze se lidé, kterým by takové zaměstnání nevadilo, rozhodnou nepracovat. Mnohdy dokonce odcházejí například do potravinových řetězců, protože i tam se dostane více, než právě v této profesi. Jenže u seniorů a postižených pečovatelé být musí, jenže kde je hledat?