Jak si pojistit chatu či chalupu?

Pojistka na chatu či chalupu

Někdy máme chuť vyrazit jenom tak do přírody a uklidnit se, vypustit myšlenky z hlavy a vyprázdnit hlavu. Při takové chvíli nám plně vyhoví chalupa nebo chata, která se většinou nachází někde v příjemné přírodě. Nejlepší to mají ti, kteří takovou chatu nebo chalupu vlastní. Mohou si na ni vyrazit takřka kdykoliv, což je naprosto fantastické. Pokud v ní však netráví čas, je zapotřebí, aby ji měli řádně pojištěnou. Přece jenom v dnešní době se denně potýkáme s tolika krádežemi a lupiči, kteří mohou naši nemovitost nebo příbytek doslova vydrancovat.

Mnoho lidí myslí před zimou hlavně na zazimování chat a chalup, což je samozřejmě taky důležité, ale už se zapomíná na pojištění. Pojistit si svou chatu je samozřejmě jedno z preventivních pojištění, na které je nutno klást důraz. Pokud se totiž na pozemku vyskytnou nějaké škod, nikdo to nechce platit ze svého, proto nám v tomto případě může pojistka dosti pomoct. Pojďme si proto říct, jak bychom svou chatu nebo chalupu měli správně pojistit.

Těchto rad je hned několik, my vám však přinášíme ty nejlepší, co jistě oceníte, pokud aktuálně pojištění chaty a chalupy řešíte.

Nejdůležitější je nastavit si dobře pojistku

K těm nejdůležitějším krokům, které musíme udělat, pokud si chceme kvalitně pojistit chatu nebo chalupu, je, se řadí správné sestavení pojistky. Musíme si vybrat ze široké nabídky pojišťoven. Pojistku vždy vybírejte dle konkrétního typu nemovitosti, protože každá pojistka je vhodná pro jiný typ nemovitosti. Při nastavení pojistky dbejme hlavně na pojistnou částku. Měli bychom už dopředu zvážit, kolik vlastně chceme platit za danou nemovitost. K pojištění je pak třeba přihodit i vybavení chaty nebo chalupy, které může být poškozeno zvlášť.

Dvakrát měř, jednou řež

I zde platí pravidlo, že bychom měli dvakrát měřit a jednou řezat, tedy že kontrola je nadevše. Měli bychom při zařizování pojistky zkontrolovat, že jsou pokryta všechna možná rizika. Pokud byste toužili po základním pojištění, tak bohužel se musíte smířit s tím, že všechna rizika nejsou obsahem této pojistky.