Pojišťujeme si elektroniku. Na co si dát pozor?

Pojišťujeme si elektroniku. Na co si dát pozor?

Elektronika dnes není nic levného. Mnozí lidé si kupují elektroniku na splátky, jelikož opravdu nemají na to, aby si telefony, televize nebo další elektronické spotřebiče koupili za plnou cenu, nemohou si dovolit takovou díru do rozpočtu. I když ve slevách koupíte elektroniku za dobrou cenu, obvykle volíme opravdu koupi na splátky. To nás ale jen přesvědčuje o tom, abychom si elektroniku nechali pojistit. Jestliže nemáme elektroniku ještě ani splacenou, byl by problém, kdyby se s ní něco stalo. A tak nad pojištěním opravdu neváháme. Ovšem i při pojištění elektroniky se můžeme spálit. Na co si tedy dát pozor? 

Nemusí se jednat jen o poškození elektroniky, ale také se mnohá pojištění vztahují na ztrátu elektroniky či na krádež elektroniky. To jsou zkrátka hrozby, s nimiž se musí počítat. V případě, že byste o telefon přišli a neměli byste ho pojištěný, náhradu žádnou nedostanete. Ono se tedy pojištění opravdu vyplatí. Je jen otázkou, na co si dát při pojištění elektroniky pozor.  

Dobře se informujte 

Než podepíšete nějakou smlouvu, nějaké pojištění, dobře se předem o daném pojištění informujte. Přece jen je důležité vědět, jestli vám pojišťovna zaplatí novou nebo jen časovou cenu. Tuto informaci musíte získat dříve, než cokoli podepíšete, protože jen tak se vyhnete překvapení, když by došlo k případnému využívání pojistky.  

Jak vysoká je spoluúčast? 

Také byste se měli informovat o tom, jak vysoká je spoluúčast. Většinou se totiž stává, že vám pojišťovna nevyplatí sto procent z ceny elektroniky, ale obvykle jen něco. Informujte se tedy o tom, jaká spoluúčast je, jestli je stanovena fixně nebo se stanovuje až následovně, kdy dojde k poškození či k jiné nepředvídatelné situaci.  

Informujte se o výlukách 

Stejně jako je tomu u jiných pojištění, i pojištění elektroniky má své výluky, o kterých se musíte dozvědět dříve, než pojistku uzavřete. Některé výluky vás mohou překvapit, proto buďte v obraze.