Mohou si půjčit nezaměstnaní či dlužníci?

Mohou si půjčit nezaměstnaní či dlužníci?

Po vánočních svátcích sahá na půjčky nejeden z nás. Zatímco někteří mají prázdné kapse díky nakupování vánočních dárků, jiní mají prázdné kapse nyní po novém roce, jelikož všechny dárky se rozhodli zaplatit po čtrnácti dnech. Ať už jsou vaše kapsy prázdné nebo vysypané z jakéhokoliv důvodu, půjčky vás mohou spasit či zachránit. Jenže pokud jste nezaměstnaní nebo jste dlužníci, nabízí se otázka, jak to je s vámi. Bude vám půjčka schválena nebo nemáte nárok na půjčku? 

Ti, kteří nemají černý puntík v registru dlužníků nebo kteří mají pravidelný příjem, ti mají dveře otevřené prakticky do jakéhokoli banky či k jakékoli půjčce. Jenže pokud je člověk bez práce nebo je již zadlužený, je otázkou, jestli má nárok na půjčku také či nikoliv.  

I když by řada lidí řekla, že takoví lidé půjčku dostat nemohou, není tomu tak. I lidé nezaměstnaní nebo s dluhy na krku mohou půjčku získat, existuje několik společností, které jim půjčí. Společnosti si však ze zákona musí ověřit, jestli je dlužník opravdu schopen řádně svůj dluh splácet.  

K dispozici jsou půjčky bez registru a půjčky bez doložení příjmů 

Aktuálně jsou k dispozici půjčky bez registru a také půjčky bez doložení příjmů, což znamená, že na výběr lidé zadlužení či nezaměstnaní opravdu mají. Je však třeba říct, že tyto půjčky jsou bohužel opředené vyššími úroky, které si společnosti účtují “kdyby náhodou”.  

Zatímco půjčky bez registru jsou určené spíše pro lidi s černým puntíkem v registru dlužníků, půjčky bez doložení příjmů jsou určeny těm, kteří se aktuálně vyskytují bez práce, a tak nemohou doložit své příjmy.  

Rozhoduje také majetek 

Málokdo si uvědomuje, že při žádosti o půjčku se prověřuje také majetek dlužníka. I když třeba nemá pravidelné příjmy, rozhoduje o získání nebo zamítnutí půjčky dostatečný a také prokazatelný majetek.