Mohou finance stát za rozpadem vztahu?

Mohou finance stát za rozpadem vztahu?

Vztahy se bohužel rozpadají dnes a denně. Podle posledních průzkumů se rozvádí každé druhé manželství. Tomu se možná ani nelze divit. Lidé dnes žijí více online než off-line, často se rozejdou ve svých názorech na základě názorů jiných. Mnohdy však za rozpadem vztahu stojí finanční stránka. Takže ano – finance mohou zničit vztah. Ovšem až po rozpadu vztahu si člověk uvědomí, že za peníze si člověk lásku nekoupí a že láska by měla být na prvním místě.  

Dva lidé mají rozdílný přístup k penězům 

Velkým problémem bývá to, když mají dva lidé rozdílný přístup k penězům. Když spolu dva lidé randí, tolik finanční stránku neřeší. Ale když začnou žít společný život, rázem se může přijít na kámen úrazu, který jsou v tomto případě peníze.  

Velmi často to bývá tak, že jeden se drží motta “peníze tu budou vždycky, ale my ne” nebo “peníze se mají točit” a druhý je spíše šetřílek, kterému trvá dlouhé týdny, než se rozhodne něco si koupit. Tento rozdílný přístup k penězům vede k rozdílným názorům, hádkám a posléze také k rozchodu, ne-li rovnou rozvodu. 

Až příliš velké rozdíly v příjmech 

Co může být také kamenem úrazu, jsou rozdílné příjmy. Zejména muži často nedokážou překousnout, že ženy vydělávají mnohem víc než oni. Mají v sobě zkrátka zakořeněno to, že muž má být hlavou rodiny a on má být tím, kdo rodinu uživí. Je to zkrátka součást jejich ega. Když někdo jejich ego tímto napadne, nemůžou s daným člověkem žít. A tak opět dochází k rozchodům.  

Jiné představy o investicích 

Aby spolu dva lidé vydrželi, měli by být stejně naladěni. Čili měli by mít stejné představy o investici. Pokud někdo chce dávat peníze na stavební spoření a jiný do akcií, dříve nebo později bude právě toto kamenem úrazu. A už nezáleží na tom, jestli se žije od výplaty k výplatě a počítá každá koruna, nebo o peníze není nouze.