Mít dnes zaměstnání – to je zkrátka nutnost. Pokud jste nezaměstnaní, tak bohužel musíte počítat s tím, že váš život bude hodně složitý. Bez peněz totiž dneska neuděláte vůbec nic. Jelikož je bez peněz opravdu špatně, lidé si svého zaměstnání poměrně váží. Nechtějí vynechat ani jeden den v práci, aby jejich výplata nebyla o pár tisíc menší. Když se k nim však dostaví nemoc, do práce mnohdy ani nemohou jít a musí zůstat doma. Vezmou si v tomto případě neschopenku, nebo jak marodění vyřeší?
Jelikož už je teplým dnům konec, měli bychom s příchodem těch chladnějších dnů více dbát o své zdraví. Měli bychom více spát, abychom byli silnější, ale taky bychom měli i více jíst vitaminy, abychom si posílili naši imunitu. Mnohdy ale i přes veškeré opatření, které uděláme pro zlepšení naší imunity, nás může nějaký bacil nebo vir napadnout a my se proti němu neubráníme. V tomto případě musíme zůstat doma a léčit se.
Samozřejmě marodit můžeme i tak, že se nám přihodí nějaký úraz. Za úraz většinou může jenom jedna velká náhoda, která nám bohužel zkomplikuje často i celý život.
Co tedy v případě marodění děláme?
Bereme si neschopenku nebo ne?
Podle průzkumů je každý Čech alespoň jednou ročně zralý na neschopenku. Nejčastěji si bereme neschopenku kvůli úrazům, protože s nemocí často do práce chodíme, abychom neměli sníženou výplatu. Je zvláštní, že neschopenku si bere jenom čtvrtina Čechů. Pokud by se muselo zůstat doma, ať už z důvodu nemoci nebo úrazu, raději totiž volíme dovolenou, kterou máme zaplacenou. Pouze tehdy totiž nepřijdeme o část výplaty.
Kolik lidí chodí do práce?
Jak již bylo zmíněno, neschopenka se bere většinou jenom z důvodu úrazu, kdy je jasné, že se bude jednat o dlouhodobou záležitost. V případě nemoci, kdy nás sužuje třeba jenom chřipka, si vezmeme volno, ale pokud si dovolenou nechceme vzít, tak raději s nemocí chodíme do práce, protože skutečně nechceme o peníze přijít. Nyní se dokonce přišlo na to, že až tři z deseti lidí chodí do práce, i když je sužuje teplota či je jim na zvracení.