Kde vám půjčí nejlevněji?

Kde vám půjčí nejlevněji

Ať už si potřebujete půjčit z důvodu zaplacení opravy automobilu, ať už si potřebujete půjčit kvůli splacení dluhů nebo kvůli nové sedačce do obývacího pokoje, výběr půjčky nebude v žádném případě snadný. Důvodem je to, že na trhu je půjček opravdu mnoho. Někde se setkáte s bankovními půjčkami, jinde s nebankovními. V případě, že si potřebujete půjčit peníze, budete jednoznačně hledat nejlevnějšího poskytovatele půjček, jelikož nechcete prodělat ani platit víc, než musíte. Abyste se nemuseli brodit takovým množstvím půjček, přinášíme vám informace o tom, kde vám půjčí nejlevněji.

I když v minulosti byly půjčky doslova tabu a lidé se za ně styděli, dnes jsou půjčky něco, co lidé využijí, když to potřebují. Jenže vybrat si jednu půjčku, pro kterou se rozhodnete, není jen tak. Proto jsme se rozhodli vám poradit, kde si půjčíte nejlevněji.

Obecně lze říct, že půjčky s úroky nižšími, než pět procent jsou ideální. Jedná se o běžnou praxi. Kdo všechny půjčky s takovým úrokem nabízí?

Půjčky s úrokem nižším, než pět procent

Jak již bylo zmíněno, půjčky s úrokem pod pět procent jsou běžnou praxí. Půjčky s takovým úrokem nabízí například banka Sberbank, která nabízí půjčky konkrétně s úrokem 4,8 procent. Stejně výhodný úvěr ale nabízí i AirBank, která je v mnohých směrech trochu výhodnější. Podobný úrok nabízí i MONETA Money Bank či Raiffeisenbank.

K dalším výhodným půjčkám patří půjčky České spořitelny, kde jsou však úroky trochu vyšší. Poštovní spořitelna je také poměrně výhodná, stejně jako půjčky banky ČSOB.

Úroky se však liší tím, zdali jste nebo nejste úvěruschopný, schopný včasně splácet a bonitní. I od toho se odvíjí výška úvěru.

Kolik půjčí jednotlivé banky?

Možná se ptáte, kolik jsou schopné banky půjčit. Například Komerční banka půjčí až dva a půl milionu korun, mBank může půjčit až šest set tisíc korun.