Japonsko dluží za stát nejvíce!

Japonsko

Každý stát má své závazky, kterým musí dostát. Každý z nich se také ocitá v určitém stísněném prostředí, které zapříčiňují právě dluhy, jež mají. Jedná se o dluhy, jež jsou spojeny s politickou činností, se zemědělstvím či s jinými věcmi, se kterými se stát musí potýkat a na které musí mít peníze, jenže ty někdy nejsou. Abychom nebyli zatěžování ještě většími daněmi, musíme tento dluh překousnout. Většinou se říká, že nejvíce dluží právě Česká republika, ale není tomu tak. Jedná se především o Japonsko, které má ty nejvyšší cifry právě na účtence dluhů.

Na splácení tohoto státního dluhu by musel v přepočtu každý japonský obyvatel zaplatit zhruba dva celé dva milionu korun. Jedná se o neskutečné číslo! A právě tato země je následována Irskem a pak Belgií. Česká republika tedy není na příčce vítězů v soutěži, kdo dluží nejvíce, za což můžeme být jednoznačně rádi. Jsme dokonce až šestí, protože před námi jsou většími dlužníky Maďaři a naši bratři Slováci. Toto srovnání vypustil do světa server howmuch.net. Upozornil na ně web Světového ekonomického fóra.

Co USA?

Konkrétně se Japonsko potýká s dluhem dvě stě padesát pět bilionů korun. USA třeba v porovnání dluží pouze zlomek, a to konkrétně s devatenácti biliony. Takové čísla si může jen malá hrstka z nás představit, protože se opravdu jedná o opravdu velké peníze. Japonsko ovšem v porovnání se Spojenými státy americkými dluží vážně obrovskou sumu, jejíž snižování půjde nejspíš pěkně špatně. Lidé na takovou sumu každý den ani nepomyslí. Uvědomí si ji až ve chvíli, kdy musí splácet čím dál větší daně, které jsou nyní už nesmyslně vysoké. Politici však denně vymýšlí, jak bychom mohli tento dluh snížit, ovšem za jejich velmi vysoké platy je skoro nic nenapadne. Možná by mohli začít část svých peněz dávat třeba do snižování těchto dluhů. To by jistě pomohlo jak v Japonsku, tak i u nás v Česku.