Jak vybudovat pasivní příjem? Možností je celá spousta

Jak vybudovat pasivní příjem? Možností je celá spousta

V současné době je úkolem každého z nás vybudovat si pasivní příjem. Díky němu budou peníze pracovat pro nás a nikoliv my pro peníze, což se jeví jako velké plus, které nám přidá kupu času na realizování toho, co jsme v minulosti realizovat chtěli. Pokud si pasivních příjmů vybudujeme spoustu, můžeme to dopracovat do jedné fáze – do fáze, kdy nebudeme muset navštěvovat klasické zaměstnání. Otázkou ale je, jak si takový příjem vlastně vybudovat. Jak tedy na něj? 

Pokud byste se zeptali jakéhokoli finančního poradce, prozradil by vám, že takových příjmů si lze vybudovat celou spoustu. Respektive možností je celá spousta. Zmiňme si proto několik z nich, které se jeví jako ty nejlepší.  

Dividendové akcie 

Za poslední rok akciový trh zaznamenal obrovský boom. Zájem vzrostl nejen o kryptoměny, ale také o akcie. V obou případech mluvíme o možnosti, jak si pasivní příjem vybudovat, ale zůstaňme u prvního zmíněného, tedy u akcií. Pokud se vám podaří vybudovat si dividendové akcie, nejen, že se prvotní vklad bude postupně násobit a zvyšovat, ale také získáte několik procent během roku jen tak – za to, že jste firmě důvěřovali. I když se zpravidla nejedná o do nebe volající sumy, jsou to příjemné bonusy, které byste jinak na zemi stěží našli.  

ETF fondy 

Podobným způsobem fungují ETF fondy, které jsou méně rizikové než výše uvedené akcie. ETF fondem se totiž rozumí skupiny společností. Když krachne jedna z nich, ostatní mohou být výnosné a ETF fond bude prosperovat, i když se jedné jeho části dařit nebude. Právě proto mluvíme o méně rizikové investici, kterou zvažují především začínající investoři.  

Nemovitosti 

Akciový trh není jediný, který zažil v uplynulém roce obrovský boom. Podobně je na tom i trh s nemovitostmi, který patří k nejstarším možnostem, jak dosáhnout pasivního příjmu. A i když jsou ceny na trhu poměrně vysoko, hypotéku lze získat velmi snadno – proč do investice tedy nejít?