Jak ušetřit na mateřské dovolené?

Jak ušetřit na mateřské dovolené?

Mateřská dovolená je něco, po čem většina žen touží kolem třicátého věku života. Ovšem i když se těší na dítě, peníze, které dostávají maminky od státu jako takzvanou mateřskou, nejsou moc velké, často vystačí sotva na základní potřeby dítěte. Maminky si tak musí buď přivydělávat na mateřské, nebo jsou nuceny šetřit. Jelikož s dětmi (zejména s malými dětmi) to není zrovna žádná sláva a není to vždy lehké, přivýdělek nepřichází v úvahu. To se už raději zvažuje šetření, ale jak na to? Vždyť z toho mála toho moc ušetřit nejde! Pomyslí si maminky.  

Jenže pravdou je, že i z té malé mateřské lze něco uspořit. Dokonce lze uspořit i několik tisíc měsíčně, pokud se maminky budou držet několika tipů, které jim pomohou se spořením.  

Jak ušetřit na mateřské 

  • Oblečení nikdy nekupujte příliš dopředu. To by se totiž mohlo stát, že byste jednotlivé kousky oblečení ani nevyužili (tedy respektive by je nevynosily vaše děti). Zbrusu nové věci byste tedy nepoužité schovali nebo darovali či v lepším případě prodali, ale opravdu jen za pakatel. Nakupujte tedy, kdy to dítě potřebuje. Oceníte to nejen vy, ale také vaše peněženka.  
  • Nepřeceňujte slevy. i když vám na internet vyjede kupon na desetiprocentní slevu, nemávněte nad ní rukou – je to deset procent, i to je sleva. Ušetřených deset procent se vám bude hodit k dalšímu nákupu. Navíc i malá sleva je lepší než žádná sleva. Zejména při nakupování na internetu se vždy podívejte, jestli se na daný e-shop zrovna nějaká sleva nevztahuje.  
  • Sledujte babyprogramy a staňte se členy klubů. To vám taky pomůže a taky vám to ušetří nemalé peníze. Pokud si necháváte vozit nákupy domů, zaregistrujte se do klubu Rohlíček u internetového supermarketu Rohlík.cz. Co se týče drogerie, takzvané babyprogramynapříklad drogerie Rossmann 
  • Můžete ušetřit také na plenkách, pokud nebudete plenky tedy vůbec používat. Takzvaná bezplenková metoda je mezi lidmi velmi oblíbená, zejména nyní, kdy se ceny za plenky velice zvýšily.