Češi nejsou nejvíce zadluženým státem

zadlužený stát

Česká republika se nese ve znamení stále se zvyšující inflace. Rostou ceny pohonných hmot, dále ropy, také se zdražují i potraviny, a to konkrétně zelenina, mléčné výrobky a vejce. Zelenina se potýká se špatnou úrodou, a tak se nemůžeme divit, že i tato potravina se řadí k těm, které postihlo opravdu velké zdražování. Mimo jiné také rostou ceny olivového oleje, protože i tyto suroviny, jež jsou potřebné pro jeho výrobu, neměly dobrý rok. Díky záplavám a špatným pěstitelským podmínkám se urodilo jen málo potřebného, a tak se olivový olej stává ještě dražším, než tomu bylo doposud.

Samozřejmě stále není dostatek pracovní síly, ovšem i přes tento fakt nezaměstnanost klesá. Hezké a hlavně teplejší počasí spěje k sezonním pracím, a tak zemědělci využívají každou volnou ruku k tomu, aby se postarali o dobrou letošní úrodu, která by snad mohla pomoct k situaci, kdy by se především zelenina začala opět zlevňovat.

Inflace a nezaměstnanost

Mimo tyto problémy zaznamenává Česko i úspěch, a to konkrétně proto, že není ve trojici nejvíce zadlužených států světa. Dokonce se nenachází ani v první pětici, což je naprosto senzační. Česká republika se nachází se svým státním dluhem až na šesté pozici. A to určitě značí to, že se pomalu, ale jistě zlepšujeme a dostáváme se z tohoto zadlužení. Na čtvrté a třetí pozici se nám promenádují bratři Slováci a také Maďarsko, jehož dluh se trošku za poslední léta prohloubil. Druhé a třetí místo patří jednoznačně Irsku a taky Belgie. Na prvním místě však s potupou sedí Japonsko. To totiž dluží neuvěřitelných dvě stě padesát pět bilionu korun. V porovnání třeba se Spojenými státy americkými je to ohromná suma, protože Spojené státy americké dluží pouze devatenáct bilionů korun. Pokud by se z této situace chtělo Japonsko dostat ihned, musel by každý obyvatel této země zaplatit v přepočtu zhruba dvě celá dva milionu korun, a to rozhodně z každého občana nevyždímají.